Deklaracja dostępności
O mieście

Pierwsze warstwy asfaltu na moście w ciągu ul. Lipowej

Firma „AW BAUTEX” z Nowego Sącza realizuje zadanie związane z powstaniem mostu w ciągu ulicy Lipowej.  Firma układa obecnie pierwsze warstwy masy asfaltowej na odcinku od ronda włącznie z mostem, tym samym zasadnicze  roboty dobiegają końca.

Po wykonanych w ostatnich tygodniach robotach związanych z ułożeniem izolacji płyty pomostu w strefie jezdni, ułożeniem warstwy wiążącej z asfaltu lanego na moście, ułożeniem podbudowy pomocniczej z kruszywa w części drogowej, montażem krawężników i obrzeży betonowych w części drogowej, ułożeniem podbudowy zasadniczej oraz warstwy wiążącej z betonu asfaltowego w części drogowej, dokończeniem umocnienia koryta potoku wraz z wylotami kanalizacji oraz montażem barier ochronnych na obiekcie,  teraz wykonywane są prace  zmierzające do finału robót zasadniczych – na moście oraz odcinku drogi łączącej most z rondem w Sowlinach kładzione są pierwsze warstwy asfaltu.

Powstanie mostu w ciągu ul. Lipowej realizowane jest przy udziale środków w wysokości 7 mln 100 tys. zł pozyskanych przez Miasto Limanowa z funduszu wsparcia dla gmin górskich. Całość zadania wyniesie 12 mln 389 tys. złotych.

Galeria

Wróć do góry