Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Odblaskowy Rajd Rowerowy uczniów ZSP nr 4 w Limanowej

W sobotę 14 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej  wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w Odblaskowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez nauczycielki tejże szkoły: Edytę Musiał, Katarzynę Filipek -Guzik i Elżbietę Kołodziej.

Rajd rowerowy został zaplanowany w ramach działań ,,Odblaskowej Szkoły”. Kilka minut po godzinie 11:00 dzieci wyruszyły z placu kościelnego w kierunku Limanowej na czele z ks. dr proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych Kazimierzem Fąfarą. Peleton liczył prawie 50 osób co spotkało się z niemałym zainteresowaniem przechodniów i kierowców.

Meta była na Placu Targowym, gdzie można było odpocząć oraz poczęstować się drożdżówkami i soczkami zorganizowanymi dzięki wsparciu Rady Rodziców. Uczniowie i rodzice otrzymali również elementy odblaskowe. Dzieci zobaczyły również lądowanie helikoptera, mogły do niego podejść  i zrobić sobie zdjęcie. Dzięki pomocy policjanta Mateusza Ogieli dzieci bezpiecznie przejechały przez jedno z najbardziej ruchliwych rond w Limanowej, a rajd zakończył się około godziny 13:00.

Wydarzenie było nie tylko źródłem zabawy i radości dla najmłodszych, ale przyczyniło się do wzrostu świadomości na temat bezpieczeństwa drogowego oraz promowało zdrowy styl życia.

Film z Rajdu dostępny jest TUTAJ

 

Wróć do góry