Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Odblaskowy Festyn w ZSP nr 4

W sobotę 28 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbył się Odblaskowy Festyn, który był zwieńczeniem wielu przedsięwzięć podejmowanych przez tę szkołę w ramach ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła”. Pogoda tego dnia była łaskawa, a uczniowie i ich rodzice tłumnie zjawili się na sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycił szkołę Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Wiesław Sędzik.

Festyn rozpoczął się od krótkiego występu artystycznego. Na początku przedstawienie ,,Świeć przykładem”zaprezentowali rodzice. Następnie uczennice klasy 4 zaśpiewały piosenkę ,,O bezpieczeństwo dbam” specjalnie napisaną na tę edycję ,,Odblaskowej szkoły”. Na koniec tej części odbył się Odblaskowy Pokaz Mody, zaprezentowany przez uczniów klas najmłodszych.

Po części artystycznej, przed szkołą, na dzieci czekały nie lada atrakcje. Dzięki uprzejmości służb państwowych Zespołu Ratownictwa Medycznego, Wojska Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Górnej oraz Auto Moto Klubowi, dzieci mogły poznać bliżej ich ciężką pracę oraz  dowiedzieć się wiele o bezpieczeństwie. Uczestnicy festynu umieli możliwość podejść do specjalnie przygotowanych stoisk, w których służby prezentowały swoją pracę i sprzęty potrzebne do ratowania życia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia do rozcinania metali, potrzebne podczas wydostawania ludzi z wypadku. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważnym jest być widocznym na drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Podczas festynu uczniowie brali udział w zabawach i konkursach: turnieju rowerowym, odblaskowej fotobudce, kolorowaniu znaków drogowych, wykonaniu znaków z kreatywnych drucików, odblaskowych sportowych zabawach z piłką nożną, malowaniu twarzy. Każdy
z uczestników otrzymał również gadżety odblaskowe.

Dzięki wsparciu sponsorów: Rady Rodziców, firmie Tymbark S.A. oraz rodziców z poszczególnych klas, uczestnicy festynu mogli wzmocnić swoje siły pysznymi wypiekami i napojami.

Galeria

Wróć do góry