Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Medalowe żniwo karateków ARS Limanowa – JONIEC Team

13 medali i 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin.

W sobotę 7 października w Czerwionce-Leszczynach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 215 zawodników z 25 klubów z województw Dolnośląskiego, Górnośląskiego, Mazowieckiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Zachodniopomorskiego, a także zawodnicy z Czech.

Tradycyjnie już w tych zawodach brali udział nie tylko początkujący karatecy, ale również utytułowani i doświadczeni zawodnicy – medaliści MP i ME. Turniej ten był kolejną dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności dla karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.
Tym razem barwy klubu ARS Limanowa – JONIEC Team reprezentowało trzynastu podopiecznych shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan), w składzie: Zofia Klos, Nikola Kądziołka, Maciej Kądziołka, Jacek Stachoń, Krystian Kądziołka, Mikołaj Limanówka, Jakub Banach, Emanuel Wierzycki, Filip Limanówka, Tomasz Iwański, Arkadiusz Kądziołka, Wiktor Stochel i Mirosław Stochel. Podczas turniejowych zmagań limanowskim wojownikom jak zwykle towarzyszyło liczne grono ich najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice oraz ich trener – shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan).

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin były udanymi zawodami dla każdego z wojowników z ARS Klub Kyokushinkai. Nie wszyscy zdobyli medale, ale wszyscy zdobyli to, co najcenniejsze i po co tak naprawdę pojechali na ten turniej, czyli bardzo dużo cennego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Udział w tych zawodach był szczególnie cennym doświadczeniem dla tych zawodników, którzy niebawem bo w połowie listopada będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które tym razem odbędą się w Holandii.

Po bardzo dobrych i zaciętych pojedynkach limanowscy karatecy wywalczyli 13 medali.
W odpowiednich dla swojego wieku, w konkurencji kumite (walka) oraz kata (formy) miejsca na podium wywalczyli i medale do Limanowej przywieźli:
1. Maciej Kądziołka – złoty medal w kumite kadetów młodszych -30 kg;
2. Jacek Stachoń – złoty medal w kumite kadetów -35 kg;
3. Krystian Kądziołka – złoty medal w kumite kadetów -40 kg oraz srebrny medal w kata kadetów;
4. Jakub Banach – złoty medal w kumite kadetów +50 kg;
5. Wiktor Stochel – złoty medal w kata juniorów;
6. Arkadiusz Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów -70 kg;
7. Nikola Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorek -55 kg;
8. Filip Limanówka – srebrny medal w kumite juniorów młodszych -65 kg;
9. Mikołaj Limanówka – srebrny medal w kumite młodzików -50 kg;
10.Tomasz Iwański – brązowy medal w kumite juniorów -70 kg;
11. Wierzycki Emanuel – brązowy medal w kumite młodzików +60 kg;
12.Mirosław Stochel – brązowy medal w kumite masters -85 kg.

Na wyróżnienie zasługuje Zosia Klos, której nie udało się tym razem zając miejsca na podium, ale zasługuje duże brawa zarówno za swoją postawę i umiejętności zaprezentowane w konkurencji kata oraz za bardzo dobre walki.

Medalowe żniwo karateków ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa spowodowało, że w klasyfikacji drużynowej podopieczni Shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) uplasowali się na 3 lokacie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom. Brawo!

ARS Klub Kyokushinkai dziękuje wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL oraz UM Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Biedą, za częściowe pokrycie kosztów transportu limanowskich karateków na te zawody.

Galeria

Wróć do góry