Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Lasy Państwowe i MKS Limanowa ustanawiają rekord odbić na Mogielicy

Międzyszkolny Klub Sportowy w  Limanowej wziął udział w konkursie Lasów Państwowych „Sportowa Natura 2023”. Zgłoszeniem do konkursu był  projekt pod nazwą „Z Pasją Siatkarską w Las – leśny piknik siatkarski”, którego celem  było zachęcenie do aktywnego wypoczynku na łonie natury, edukacja przyrodnicza i zwiększenie wiedzy na temat korzyści zdrowotnych i rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów przez społeczeństwo.  

W projekcie uczestniczyło łącznie  80 osób: zawodniczki, trenerki oraz rodzice.

W programie było spotkanie z przedstawicielem nadleśnictwa Limanowa leśniczym Tomaszem Kubackim, który w leśnej scenerii przeprowadził zajęcia przyrodniczo- edukacyjne dla uczestników, spacer zielonym szlakiem z parkingu Wyrębiska na Mogielicę, ustanowienie rekordu odbić piłki na najwyższym Szczycie Beskidu Wyspowego i integracja społeczności klubowej na Polanie Stumorgowej.

W ustanowieniu rekordu wzięło udział 62 zawodniczki i 1 zawodnik w  wieku od 9-18 lat. W trudnych, wietrznych warunkach każdy ustanowił swój indywidualny rekord. Bezkonkurencyjna okazała się Nikola Biedroń lat 13, która wykonała 852 odbicia i z dniem 7 października 2023 r. ustanowiła pierwszy w historii rekord odbić piłki na Mogielicy.

 

Na Polanie Stumorgowej odbył się piknik rekreacyjno-edukacyjny. Zawodniczki mogły sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie w warunkach plenerowych jak i swoją wiedzę na temat ekosystemu leśnego. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z logiem lasów państwowych i klubu, oraz pamiątkowy dyplom z własnym rekordem odbić piłki na Mogielicy, a najlepsi medale.

Fotorelacja z wydarzenia jak i bieżące wiadomości z poczynań dziewcząt na ligowych parkietach dostępne są TUTAJ

Galeria

Wróć do góry