Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

III Kwesta Łososińska na rzecz zabytkowych nagrobków w Łososinie Górnej

W najbliższą środę 1 listopada 2023 r. w Dniu Wszystkich Świętych na terenie parafii w Łososinie Górnej, odbędzie się III Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Przez cały dzień w godz. 7.00 do 18.00 na Starym Cmentarzu Parafialnym, wolontariusze będą zbierać środki na konserwację kolejnych pięknych pomników nagrobnych.

Do tej pory dzięki hojnemu wsparciu mieszkańców oraz dotacjom z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, wyremontowano 9 wspaniałych kamiennych nagrobków. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w tym szczytnym dziele ratowania naszego wspólnego dziedzictwa. Organizatorzy zgłosili zbiórkę publiczną do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz uzyskali zgodę na jej przeprowadzenie od ordynariusza diecezji tarnowskich ks. biskupa Andrzeja Jeża.

W tym dniu dla wszystkich zainteresowanych odwiedzających łososińską nekropolię, Robert Kowalski – inicjator i współorganizator kwesty – postara się przybliżyć historię łososińskiego cmentarza oraz opowie o pracach konserwatorskich jakie w bieżącym roku były na nim prowadzone.

W imieniu organizatorów i wolontariuszy serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w III Kweście Łososińskiej.

Galeria

Wróć do góry