Deklaracja dostępności
O mieście

Chór „Carpe Diem” świętował 20-lecie działalności

W poniedziałek 16 października w Limanowskim Domu Kultury z okazji  20 rocznicy powstania chóru „CARPE DIEM” – Chóru ZNP Sekcji Emerytów i Rencistów w Limanowej odbyła się jubileuszowa uroczystość. Wzięli w niej udział przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni chórzyści, sympatycy i przyjaciele.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej oraz koncert w wykonaniu Jubilatów. Niecodzienne spotkanie było  okazją do wspomnienia 20-letniej działalności artystycznej, wzajemnej pracy w zespole ludzi których łączy umiłowanie pieśni, szlachetne muzykowanie, ale także radość wspólnego poznawania i tworzenia muzycznego piękna w koleżeńskiej atmosferze.

Z okazji Jubileuszu do wszystkich członków i sympatyków chóru podziękowania za dotychczasową działalność artystyczną oraz życzenia satysfakcji z koncertów, radości ze wspólnej pracy nad poznawaniem i przekazywaniem muzycznego piękna skierowali Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Wiesław Sędzik.

Od początku istnienia Chór „Carpe Diem” czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu. Bierze udział w uroczystościach państwowych, imprezach lokalnych, akcjach charytatywnych oraz  uroczystościach kościelnych i związkowych. W swoim repertuarze ma pieśni patriotyczne, religijne, okolicznościowe, ludowe, i biesiadne, a na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Chór istnieje dzięki wsparciu Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Głównego, Zarządu Okręgu Małopolskiego i Oddziału w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry