Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Akcja krwiodawstwa w remizie OSP w Łososinie Górnej

Strażacy z OSP Łososina Górna serdecznie zapraszają na akcję krwiodawstwa w dniu 12 listopad 2023 r. tj. niedziela w budynku remizy w godz. od 8:00 do 12:00.

Wszystkich chętnych: kobiety i mężczyzn serdecznie zapraszamy do wsparcia inicjatywy poprzez oddanie krwi  – zachęcają druhowie.

Krew może oddać każdy, kto ukończył 18 rok życia, a nie przekroczył 65 roku życia i czuje się zdrowy, a na miejscu w remizie przejdzie badanie oraz wypełni kwestionariusz.

Przy oddawaniu krwi należy posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację), a przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek.

Informacje na temat zasad oddawania krwi dla wszystkich zainteresowanych, a szczególnie niezdecydowanych i nieprzekonanych o akcjach krwiodawstwa udzielą pracownicy z Oddziału Terenowego w Limanowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

PAMIĘTAJMY, ŻE ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !

Niedostateczna liczba dawców wynika z niskiego poziomu wiedzy na temat oddawania krwi. Krąży również wiele mitów, które zniechęcają potencjalnych krwiodawców.

Przekonaj się – przyjdź i dowiedz się więcej, nie zwlekaj!

 

Wróć do góry