Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

5 listopada w LDK odbędzie się premiera spektaklu „MŁYNEK DO KAWY” w adaptacji Teatru „CO SIĘ STAŁO?!”

Działający od kilkunastu lat w Limanowskim Domu Kultury Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” zaprasza na swoją kolejną premierę – adaptację sceniczną wyjątkowego w twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego utworu dla dzieci pt. „MŁYNEK DO KAWY”.

Tytułowy bohater tej opowieści jest już stary i zdezelowany, więc jego właściciele postanawiają go wyrzucić na śmietnik. Uprzedzając ich, Młynek ucieka pod osłoną nocy z domu, by niemal od razu trafić do Przytułku Zagubionych Przedmiotów. Tam spotyka zepsutą Parasolkę i postanawia jej pomóc. Podróż, w którą się uda, nauczy go odpowiedzialności, odwagi i czułości. Uczucia te staną się podstawą przyjaźni, która okaże się wybawieniem dla wszystkich nikomu niepotrzebnych podopiecznych Dyrektora Przytułku. Zanim to jednak nastąpi, Młynek pozna inne wymiary rzeczywistości, trafi nawet na księżyc a potem na wyspę Atra, gdzie trwa wieczna wojna z udziałem armii ołowianych żołnierzyków; pokona szereg przeciwności i strach przed nieznanym.

Z tej uroczej, utrzymanej w klimacie realizmu magicznego, miejscami pełnej absurdalnych perypetii, ale też lirycznej i wzruszającej opowieści, dowiemy się również o tym, że zwykłe, ale serdeczne przytulenie do siebie drugiego człowieka ma o wiele większą moc od wojen i całego zła naszego świata.

Premierowe przedstawienie „Młynka do kawy” już 5 listopada br. (w niedzielę) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7. roku życia.

TEATR „CO SIĘ STAŁO?!
Konstanty Ildefons Gałczyński
„MŁYNEK DO KAWY”

Adaptacja: Małgorzata Sikorska-Miszczuk

Reżyseria – Janusz MICHALIK
Współpraca – Kinga JAROMIN
Scenografia i kostiumy – Zofia ŚLEZAK
Muzyka do piosenek: Andrzej BOGDAŁ
Realizacja techniczna – Jerzy DUDEK i Piotr SZUBRYT

Występują:
Martyna CIUŁA, Wiktoria FIEJTEK, Dominika GÓRSKA, Kinga JAROMIN, Nela KAPTURKIEWICZ, Klaudia KRZAK, Justyna KUŚNIERZ, Amelia ŁAZARCZYK, Alicja PAJDA, Zuzanna POPIÓŁ, Urszula RACZEK, Aleksandra STARZYK, Stanisława SZEWCZYK, Karolina TOBIASZ, Karol CHEŁMECKI, Jacek TWARÓG,
Jan Dariusz WÓJCIK.

Wstęp bezpłatny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina.

Zapraszamy!

Wróć do góry