Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

4 medale dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate w Szczecinie

14 października odbył się turniej Karate Kyokushin Challenge 2023 w Szczecinie. Zawody zgromadziły blisko 300 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników, którzy wystartowali w kumite oraz w kata: Mateusz Golonka, Sara Bulanda, Laura Ewert, Filip Golonka, Igor Kęska oraz Szymon Gwiżdż.

Z zawodnikami przebywał Shihan Zbigniew Goliński oraz sempai Andrzej Matląg.

Medaliści Turnieju:

  • Mateusz Golonka zajął 2 miejsce w kata chłopcy 10 lat oraz 3 miejsce w kumite chłopców w kat. 10-11 lat +50 kg.
  • Laura Ewert zajęła 2 miejsce w kumite w kat. 10-11 lat +45 kg. oraz 5 miejsce w kata dziewcząt 11 lat
  • Igor Kęska zajął 3 miejsce w kumite 14-15 lat 50-70 kg.
  • Filip Kaim zajął 4 miejsce w kumite 12-13 lat +50 kg.
  • Szymon Gwiżdż zajął 4 miejsce w kumite 14-15 lat +70 kg.

Komentarz po Turnieju:

Wyruszyliśmy do dalekiego Szczecina, żeby powalczyć na 13 edycji Kyokushin Challenge. Nasza 6tka zawodników spisała się bardzo dobrze! W szczególności Sempai Mateusz Golonka, który w konkurencji kata pokonał kilkunastu zawodników i minimalne otarł się o złoty medal. Natomiast w kumite nasi zawodnicy toczyli dzielne boje, które przełożyły się na premiowane miejsca w top czwórkach. We wszystkich kategoriach odbyły się walki o 3 miejsce, dlatego cieszą nas ogromnie wyniki i zdobyte medale w Szczecinie! A teraz ostatnia prosta do IKO Nakamura Polish Open 2023! OSU!

Limanowski Klub Kyokushin Karate dziękuje firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. za bezinteresowne wsparcie i pomoc oraz Dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej Kazimierze Zięba i Dyrektorowi ZSP nr 4 w Limanowej za udostępnienie sal do treningów.  Dōmo arigatō!

Galeria

Wróć do góry