Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w ZSP nr 4

Jak prawidłowo poruszać się po poboczu jezdni i chodniku? Gdzie i w jaki sposób przechodzić przez ulicę? Na te i wiele innych nurtujących drugoklasistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej pytań odpowiadali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Limanowej, którzy  obdarowali dzieci odblaskowymi kamizelkami i w interesujący sposób wyjaśnili  istotne kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Pod bacznym okiem stróżów porządku, na ruchliwej ulicy Starodworskiej w pobliżu szkoły, dzieci wdrażały teorię w praktyce. Ubrane w żółte kamizelki z własnoręcznie przygotowanymi  transparentami  przechodziły po „pasach” przez jezdnię i ku wielkiej uciesze  obdarowywały upominkami kierowców, którzy wzorowo przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Roadpol Safety Days w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności,  w której brali udział stróże prawa. Działania miały na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Na zakończenie uczniowie podziękowali policjantom za bezcenną lekcję.

/zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości/

Galeria

Wróć do góry