Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy ,,Ptaki’’ Piotra Kwita

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej i Stowarzyszenie Artystów fabs serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy ,,Ptaki’’ Piotra Kwita, który odbędzie się w czwartek 28 września godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Na wystawie będą prezentowane obrazy oraz rzeźby artysty pochodzącego z Zalesia. Ptaki to jeden z wiodących motywów twórczości Piotr Kwita, który był ich miłośnikiem i znawcą. Sam mówił: ,,Ptaki przylatują do mnie jak do św. Franciszka’’. Prace artysty charakteryzuje piękno ujęcia natury z wyczuciem koloru oraz głębią. Podczas wernisażu wystawy będzie można przenieść się w barwny świat przyrody widziany oczami wrażliwego człowieka.
Piotr Kwit (1929–2002) – malarz i rzeźbiarz, organista z Zalesia koło Limanowej. Był typem samotnika, osobą nieufną, małomówną żyjącą we własnym świecie. Wyróżniała go konsekwencja, w swych pracach doszedł do wysokiego poziomu techniki artystycznej . Przeżył całe swoje życie w Zalesiu koło Kamienicy. W swych pracach prezentował krajobrazy Gorców i Beskidu Wyspowego, malował ptaki, kwiaty i obrazy świętych. Prace autora były prezentowe na indywidualnych wystawach oraz znajdują się w wielu muzeach.
Serdecznie zapraszamy!
Wróć do góry