Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trwają zapisy na zajęcia stałe 2023/2024 w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury zaprasza na nowa edycję zajęć stałych. Jest t o wyjątkowa okazja dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów, by odkrywać swoje talenty, rozwijać pasje i czerpać radość z aktywności kulturalnych.  Stałe zajęcia w LDK to nie tylko doskonały sposób na naukę, ale również możliwość nawiązania nowych przyjaźni i wspólnego spędzania czasu w twórczym otoczeniu. Wszystkie działania warsztatowe prowadzone będą w  budynku LDK przy ul. Bronisława Czecha 4.

Zapisy do poszczególnych grup zajęciowych przyjmowane są w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod nr 18/3371603 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do dnia 30 września 2023 roku.

Należy pamiętać, że dokonując zapisu drogą telefoniczną należy bezwzględnie wypełnić Kartę Uczestnika Zajęć i dostarczyć ją na pierwsze zajęcia wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty .

Podczas zapisów w pierwszej kolejności liczy się kolejność zgłoszeń, a następnie dokonanie wpłaty za zajęcia na podany poniżej numer konta bankowego. Ostatecznym warunkiem udziału w warsztatach jest opłacenie uczestnictwa. Nie spełnienie powyższych warunków skutkuje skreśleniem z listy.

Wpłaty należy uiścić przelewem w terminie do dnia 30 września 2023 roku na rachunek bankowy Limanowskiego Domu Kultury: 54 8804 0000 0000 0024 5906 0001
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę zajęć!!! Po dokonaniu przelewu prosimy o niezwłoczne przesłanie dowodu wpłaty na adres mailowy: biuro@ldk.limanowa.pl

Przed wypełnieniem Karty Uczestnika Zajęć należy zapoznać się z Regulaminem zajęć stałych 2023/2024!

REGULAMIN dostępny jest TUTAJ

KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ znajduje się TUTAJ

 

KÓŁKO SZACHOWE

Zapraszamy do udziału w naszym kółku szachowym, dedykowanym miłośnikom gier strategicznych. To doskonała okazja do rozwijania swoich umiejętności, doskonalenia strategii i rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Podczas naszych spotkań nie tylko grać będziemy w szachy, ale również zgłębiać teorię i praktykę, analizować partie, rozwijać strategię oraz doskonalić taktykę.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 5 lat.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 15:30 do 17:10

Zajęcia bezpłatne!

Instruktor: Ryszard Ewert – wieloletni pasjonat gry w szachy, a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Posiada olbrzymią wiedzę na temat szachów, którą przekazuje dzieciom oraz młodzieży podczas zajęć. Jest również sędzią podczas zawodów odbywających się na terenie kraju.

 

PRACOWNIA PLASTYCZNA

Z wielką przyjemnością zapraszamy dzieci na zajęcia artystyczne, obejmujące pracę z różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi oraz pracami przestrzennymi, rzeźbami i modelunkami. Podczas spotkań, uczestnicy będą mieli okazję eksperymentować z różnymi technikami, poznać tajniki kompozycji i odkryć znaczenie koloru. Będą mieli również możliwość wyrażenia swoich myśli i emocji poprzez tworzenie sztuki.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 lat.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek (grupa I) oraz w każdą środę (grupa II) oraz czwartek (grupa III):

  • grupa I – wtorek w godzinach od 16:00 do 17:30
  • grupa II – środa w godzinach od 16:00 do 17:30
  • grupa III – czwartek w godzinach od 14:30 do 16:00

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 80,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na zajęciach są własnością ich autorów.

Więcej informacji o Pracowni: TUTAJ

Instruktor: Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA SENIORÓW

Pracownia Plastyczna to przestrzeń, w której zainteresowani seniorzy mogą rozwijać swoje umiejętności artystyczne, a także wyrażać siebie poprzez twórczość. Oferta naszych zajęć obejmuje szereg różnorodnych technik, takich jak decoupage, metaloplastyka, praca z filcem, florystyka czy malarstwo na szkle. To doskonała okazja do eksplorowania i doskonalenia swoich zdolności w przyjaznym i inspirującym otoczeniu.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godzinach 10:00 – 12:00

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wszystkie prace wykonane na zajęciach są własnością ich autorów.

Więcej informacji o Pracowni: TUTAJ

Instruktor: Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

ROBÓTKI RĘCZNE DLA SENIORÓW

Zapraszamy do udziału w naszych cotygodniowych spotkaniach, podczas których nie tylko tworzymy piękne rzeczy, ale i miło spędzamy wspólnie czas.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 9:00 do 13:00

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Zajęcia bezpłatne!

Więcej informacji o zajęciach: TUTAJ

Instruktor: Stanisława Oleksy – od ponad 40 lat członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Posiada na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w przeglądach dorobku kulturalnego Gminy Limanowa, Jarmarku Podhalańskim, Agropromocji, przeglądach Twórców Ludowych Pogranicza Polsko-Czeskiego, Ziemi Limanowskiej oraz Giełdy Agroturystycznej w Krakowie. Jej nazwisko widnieje na prestiżowym, regionalnym Szlaku Rzemiosła, a jej prace podziwiać można na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła oraz podczas uroczystości związanych z kultywowaniem tradycji dożynkowych.

MALI TWÓRCY – zajęcia kreatywne NOWOŚĆ!

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w naszych wyjątkowych warsztatach „Mali Twórcy”  łączących w sobie kreatywność w dziedzinie plastycznej z radosnymi zabawami ruchowymi.  Nasze warsztaty stawiają sobie za cel rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych dzieci w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję eksperymentować z różnymi materiałami plastycznymi, tworzyć własne dzieła sztuki oraz rozwijać swoje zdolności artystyczne. Nasze zajęcia to także zabawa ruchowa, która sprawi, że dzieciaki będą się doskonale bawić, jednocześnie rozwijając swoje zdolności motoryczne. Przy wspólnych aktywnościach ruchowych uczymy dzieci koordynacji, równowagi i umiejętności pracy w zespole. Warsztaty są dostosowane do wieku uczestników, co pozwala na rozwijanie umiejętności w sposób naturalny i przyjemny.

Zajęcia dedykowane dla dzieci od 4*- 7 lat. * wymagana obecność opiekuna.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek  w godzinach od 16:30 -17:30

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 45,00 zł/1 zajęcia

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Instruktor: Jolanta Biedroń – uzdolniona malarka i rzeźbiarka. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Sztuką fascynuje się od najmłodszych lat. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła pod okiem  Ś.P. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki, dzięki któremu tworzy tak realistyczne portrety. Zajmuje się również malarstwem olejnym, grafiką, rzeźbą i rysunkiem suchymi pastelami, tworząc  pejzaże i własne kompozycje układające się w przekaz zgodny z wyobrażeniem artystki.

 

PRACOWNIA SZTUK PLASTYCZNYCH

Zapraszamy do Pracowni, gdzie podczas zajęć kształtujemy postawę twórczą opartą na solidnej podstawie wiedzy z zakresu rysunku. Podczas naszych zajęć uczestnicy zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, uwzględniające najnowsze dostępne na rynku techniki twórcze. Ponadto, w dłuższej perspektywie współpracy, naszym celem jest także budowanie profesjonalnych portfolio dla tych, którzy aspirują do zaawansowanej pracy artystycznej.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia oraz osób dorosłych.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od 16.00 do 18.30

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 40,00 zł/1 zajęcia

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Więcej informacji o Pracowni: TUTAJ

Instruktor: dr Jacek Dudek rodowity limanowianin.  Kształcenie w kierunku artystycznym rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu, ze specjalizacją – renowacja elementów architektury. W 2013 roku obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych a w 2018 roku tytuł doktora.  Obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby w Metalu oraz jest asystentem w Pracowni Rzeźby I, prowadzonej przez prof. Jana Tutaja. Sporą część twórczości poświęcił abstrakcji, jednak obecnie w swoich pracach stara się podejmować problem konfliktu ’’dobra jednostki’’ z ’’dobrem ogółu’’, w którym to sporze narracyjną rolę odgrywa natura. Głównym środkiem wypowiedzi artystycznej są rzeźba, obiekt, fotografia. Pan Jacek jest laureatem  konkursu ”Osobowość Artystyczna Roku ” ASP Kraków 2013. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „artNoble 2013” wręczanej na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Otrzymał również Grand Prix w tarnowskim Salonie  Jesiennym w 2013 roku. Innym polem aktywności są działania projektowe w przestrzeni publicznej oraz opracowania koncepcji pomnikowych, z których można wyróżnić: pierwszą nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (w zespole K.Wiater, A. Dromert) 2018 rok, trzecie miejsce w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar komunizmu 1917-1989, Lublin 2019r. (w zespole K.Wiater, A.Dromert), a także pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie projektu tablicy Tadeusza Peipera w 50. rocznicę śmierci, Kraków 2019.

ZAJĘCIA GITAROWE

Zapraszamy na zajęcia nauki gry na gitarze, które kierujemy zarówno do początkujących, jak i tych, którzy już zdobyli pewne umiejętności muzyczne. Zajęcia skupiają się nie tylko na aspektach technicznych, ale również na rozwijaniu wyobraźni muzycznej i estetycznej. Dbamy o to, aby były one dostosowane do tempa, wieku i predyspozycji uczestników.

Zajęcia dedykowane dla dzieci od 8 lat.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę:

  • grupa I – wtorek w godzinach od 9:00 do 10:00 – grupa podstawowa
  • grupa II – środa w godzinach od 10:00 do 11:00 – grupa średnio zaawansowana

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 45,00 zł/1 zajęcia

Więcej informacji o zajęciach: TUTAJ

Własna gitara obowiązkowa!!!

Instruktor: Ireneusz Fołta – z zamiłowania gitarzysta oraz nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat uczy w małopolskich szkołach muzycznych, m. in. w Limanowej. Często koncertuje oraz stale szkoli swoje umiejętności muzyczne. Ma na koncie wiele warsztatów mistrzowskich, m. in. A. Desiderio, J. Morel, J. Oberbek, K. Pełech i inni. W swoim repertuarze preferuje muzykę klasyczną, hiszpańską i rozrywkową. Wielokrotnie prowadził warsztaty gitarowe m. in. w Limanowej, Krakowie i Nowym Sączu. W kontakcie z młodzieżą priorytetem jest dla niego przekazanie podstaw gry akordowej w celu tworzenia akompaniamentów do piosenek.

LIMANOWSKI DOM KULTURY ZAPRASZA DO ZAPISÓW!!!

Wróć do góry