Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Ruszyły zapisy na „Muzealne spotkania ze sztuką”

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza uczniów do zapisów na popołudniowe i sobotnie warsztaty – „Muzealne spotkania ze sztuką”. W tym roku warsztaty kierowane są do miłośników sztuki.

SPOTKANIE Z RZEŹBĄ – każdy wtorek 15.00-17.00

Warsztaty rzeźbiarskie, w trakcie których uczestnicy będą tworzą kompozycje w różnych materiałach według własnego projektu pod kierunkiem mgr Dorota Gawlik  rzeźbiarki – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia oraz młodzieży i dorosłych.

Koszt: 1 zajęcia/20 zł/os. Miesięczna opłata: 80 zł/os

SPOTKANIE Z RYSUNKIEM – każdy czwartek w godz. 15.00 – 17.00

Warsztaty z rysunku pozwolą uczestnikom zapoznać się z podstawowymi zasadami i pojęciami dotyczącymi komponowania rysunku oraz narzędziami i materiałami. Rysunek to nie tylko linia na papierze, może on przybierać różne formy. Rysować można wszędzie, a warsztaty pomogą w nauce obserwacji otaczającej rzeczywistości. Zapraszamy dzieci od 8 r.ż. oraz młodzież i dorosłych. Indywidualnych korekt będzie udzielała mgr Dorota Gawlik – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia oraz młodzieży i dorosłych.

Koszt: 1 zajęcia/20 zł/os. Miesięczna opłata: 80 zł/os

SPOTKANIE Z KALIGRAFIĄ I ILLUMIATORSTWEM – każdy piątek 15.00 – 17.00

Nauka od podstaw jednego z najpiękniejszych pism odręcznych, zwanego kursywą angielską lub copperplate.  Uczestnicy ćwiczą poszczególne elementy liter i klasyczne zasady ich konstrukcji.

Co drugi piątek uczestnicy malują miniatury roślinne na podstawie jednego z najpiękniejszych manuskryptów z realistycznymi wizerunkami roślin z XVI wieku – Mira Calligraphy Monumenta i wykonamy na papierze akwarelowym interpretację wybranego elementu z tego rękopisu. Pracujemy tradycyjną temperą: pigmentami mineralnymi z użyciem specjalnego spoiwa wykonanego wg średniowiecznych receptur, poznajemy techniki pozłotnictwa na papierze. Zajęcia pod mgr Lidia Marek-Jurkowska – kustosz muzeum z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z kaligrafii i illuminatorstwa.

Uwaga: Istnieje możliwość indywidualnej nauki wielu krojów pism zarówno historycznych (m.in. uncjała, tekstura gotycka, fraktura, minuskuła renesansowa, italika, kursywa włoska, kursywa angielska, „spencerian script”, niemiecka kurrenta), jak i kaligrafii współczesnej (modern calligraphy). Poziom podstawowy i średniozaawansowany. Kontakt: 18 337 2042 lub l.marekjurkowska@muzeum.limanowa.pl

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia oraz młodzieży i dorosłych.

Koszt: kaligrafia /20 zł/os , illuminatorstwo 25zł/os. Miesięczna opłata: 90 zł/os

SPOTKANIE Z ECO SZTUKĄ – każda sobota 10.00 – 13.00

Warsztaty tworzenia sztuki użytkowej i ozdób z materiałów recyklingowych i naturalnych, m.in. drewna, kwiatów; oraz przysmaków według tradycyjnych receptur. Zajęcia prowadzą: mgr Dorota Kordeczka, mgr Magdalena Urbaniec lub zaproszeni goście. Zajęcia połączone z grami i zabawami przeznaczone dla dzieci od 6 r.ż. Zapraszamy także dzieci młodsze i z niepełnosprawnościami z opiekunem.

Koszt: kaligrafia /20 zł/os , illuminatorstwo 25zł/os. Miesięczna opłata: 90 zł/os

Zajęcia zaczynają się od czwartku 14 września!

Zapisy i szczegółowe informacje:

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej,

ul. Józefa Marka 13,

34-600 Limanowa

mail: administracja@muzeum.limanowa.pl

tel. 18 337 20 42 (wt. – sob. 9.00.-17.00)

Konto bankowe nr: 95 8804 0000 0000 0022 3223 0001.

 

Autor: MRZL

Galeria

Wróć do góry