Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Ruszyła miejska komunikacja publiczna

W piątek 1 września na terenie miasta Limanowa ruszyły przewozy w ramach miejskiej komunikacji zbiorowej. Specjalnie oznakowane miejskie autobusy przez  okres dwóch tygodni świadczyć będą przewozy nieodpłatnie na zasadach przejazdów testowych. Z biegiem czasu testowy rozkład jazdy zastąpi ten właściwy, który odpowiadać będzie zapotrzebowaniu na przewozy wśród mieszkańców na poszczególnych trasach i w poszczególnych godzinach.

Usługi przewozowe w komunikacji miejskiej autobusami niskopodłogowymi marki Iveco Bus Crossway Low Entry wykonuje PHU GAWRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a realizacja przewozów odbywa się tak, by odpowiadała zapotrzebowaniu jak największej ilości mieszkańców m. in. w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zmian w dużych zakładach pracy zlokalizowanych na terenie miasta.

Autobusy są klimatyzowane, a o kolejnych przystankach na trasie informuje elektroniczna tablica nad kabiną kierowcy oraz komunikaty głosowe. Z przodu, pośrodku i z tyłu pojazdu znajdują się biletomaty, obsługujące płatności bezgotówkowe. Specjalnie wyznaczone jest także miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub matek z małymi dziećmi.

Kursy odbywają się co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, w zależności od pory dnia, a na przystankach działa system informacji pasażerskiej – na tablicach informacyjnych wyświetlane są godziny odjazdów autobusów.

 

Przez okres dwóch tygodni pasażerowie korzystać mogą z miejskiej komunikacji publicznej bezpłatnie.
Uruchomienie sprzedaży biletów jednorazowych oraz abonamentowych w miejskiej komunikacji publicznej planowane jest po 10 września. Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów przekazane zostaną w najbliższym czasie.

Proponowany rozkład jazdy, który obowiązuje od 1 września znajduje się TUTAJ. Rozkład jazdy z czasem może ulec zmianie, o czym będziemy informować.

Galeria

Wróć do góry