Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Pierwsze medale karateków ARS Limanowa – JONIEC Team w nowym sezonie 2023/2024

23 września br. w Żorach odbyła się dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach brało udział 300 zawodników z 35 klubów z kraju oraz z Czech. W tegorocznej edycji turnieju ARS Limanowa – JONIEC TEAM reprezentowali: Zofia Klos, Anna Szewczyk, Nikola Kądziołka, Maciej Kądziołka, Krystian Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Jacek Stachoń. Jak w każdym turnieju i tym razem naszym zawodnikom towarzyszyli ich najwierniejsi kibice, czyli ich rodzice oraz trener – shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan).

Turniej w Żorach był dla limanowskich karateków pierwszym startem i sprawdzianem w nowym sezonie 2023/2024. Wszyscy stoczyli naprawdę bardzo dobre pojedynki i mogą zaliczyć udział w turnieju do udanych. Z tego wymagającego turnieju do Limanowej z medalami wrócili:

Oliwier Kądziołka – złoty medal w kumite młodzików -45 kg

Jacek Stachoń – brązowy medal w kumite kadetów -35 kg

Maciej Kądziołka – brązowy medal w kumite chłopców -30 kg

Warto odnotować bardzo dobrą postawę i wysokie lokaty zawodników, którzy startowali w licznie obsadzonej konkurencji kata: Anna Szewczyk i Krystian Kądziołka uplasowali się na piątych miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy!

Organizatorem zawodów był Klub Sztuk Walki SHOGUN w Żorach kierowany przez sensei Dariusza Kudyka (3 Dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan).

Wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PAK-FOL, LIMDROG oraz Urzędowi Miasta Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Bieda składamy serdeczne podziękowania Osu!

(źródło: ARS Limanowa – JONIEC TEAM)

Galeria

Wróć do góry