Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Noc Bibliotek”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na „Noc Bibliotek”, która w tym roku odbędzie się w sobotę 7 października.
Wydarzenie rozpocznie się już przed południem  – o godzinie 10:30 – pokazem chemicznym z ChemicAl World, w którym główną rolę odegra azot. Stworzymy dużo dymu, pokażemy jak wykorzystując niesamowity azot, wbić gwoździa bez udziału młotka. Wspólnie zastanowimy się, czy jest różnica między naszym niesamowitym ciekłym azotem a dwutlenkiem węgla.
O godzinie 12.00 przenosimy się w świat słodkości, najmłodsi będą mogli stworzyć czekoladowe lizaki oraz poznać ciekawostki z krainy czekolady.
Natomiast o godzinie 14.00 zapraszamy dorosłych i młodzież na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim pt. ,,Norymberga i Mikołaj Kopernik’’ podczas, którego będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek zarówno o mieście jak i o wielkim astronomie Mikołaju Koperniku.
Wstęp wolny !
Norymberga – stolica Frankonii, drugie, co do wielkości miasto Bawarii. Norymberga nieodłącznie związana jest z Mikołajem Kopernikiem. Tu bowiem w 1543 roku wydano po raz pierwszy dzieło tego wielkiego astronoma – „De revolutionibus”. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin Kopernika.
Na warsztaty chemiczne oraz czekoladowe obowiązują zapisy. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr telefonu 18 3372140 wew.106 lub osobiście w Wypożyczalni dla dzieci. 
Wróć do góry