Deklaracja dostępności
Kultura

,,Książka ósmym cudem świata” – odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W piątek 22 września w sali kameralnej LDK odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek pt. ,,Książka ósmym cudem świata”. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, a przybyłe dzieci, wychowawców i opiekunów oraz pisarkę przywitała Joanna Michalik – dyrektor biblioteki.
Agnieszka Frączek to doktor habilitowany językoznawstwa, autorka wielu książek dla dzieci, germanistka i leksykograf więc oczywistym jest, że o książkach wie bardzo dużo. Pani Agnieszka opowiadała o swojej pracy, procesach powstawania książek, a także o poprawnym wysławianiu się. Czytała ciekawe fragmenty swoich książek oraz barwnych wierszy. Autorka przybliżyła historię powstania książki ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą’’ i opowiedziała ciekawostki o Julianie Tuwimie. Młodzi czytelnicy zadawali wiele interesujących pytań na które pisarka chętnie odpowiadała. Pani Agnieszka wielokrotnie podczas spotkania powtarzała i potwierdzała, że książki są ósmymi cudami świata oraz ,,… że żeby pisać trzeba czytać’’. Na koniec spotkania było pełno uśmiechów, indywidualnych rozmów oraz pamiątkowe dedykacje w książkach autorki.

Spotkanie obyło się jako ostatnie zadanie w ramach projektu „Książka ósmym cudem świata”. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.

Galeria

Wróć do góry