Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

XRUN Limanowa Fest za nami !

Uczestnicy XRUN Limanowa Fest w sobotę 19 sierpnia dorośli uczestnicy wydarzenia rywalizowali na 4 dystansach od 10 do 50 km po terenie Beskidu Wyspowego, a na terenie Parku Miejskiego odbył się także XRUN KIDS czyli biegi dla dzieci, w których licznie uczestniczyli najmłodsi.

XRUN Limanowa Fest to specjalna edycja XRUN, która kolejny już raz gościła w Limanowej. Liczne grono sympatyków biegów górskich wystartowało walcząc o jak najlepsze miejsca na podium na czterech dystansach:

Trasie 10 km, czyli Biegu na Miejską Górę – każdy z zawodników miał okazję wbiec na Miejską Górę z której widać przepiękną panoramę Miasta Limanowa.

Trasie 22 km, czyli „Wyspiańskiej Połówce” – gdzie zawodnicy startowali z Zalesia tuż pod samą Mogielicą, a trasa prowadziła leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, następnie przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego – na miejsce mety znajdującej się w Parku Miejskim w Limanowej.

Trasie 38 km, czyli Biegu Czterech Wysp – start umiejscowiony był na Przełęczy Rydza-Śmigłego, skąd każdy z zawodników wyruszył zielonym szlakiem turystycznym na Mogielicę. Po zaliczeniu najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego trasa prowadziła drogą stokową do Zalesia na teren LKS Zalesianka, a następnie leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego – do mety zlokalizowanej w Parku Miejskim w Limanowej.

Trasie 50 km, czyli Wyspiańskim Maratonie – trasa ta miała swój początek ma u podnóża Ćwilina i biegła szlakiem turystycznym na szczyt góry Ćwilin, kierując się do Jurkowa, skąd był podbieg na Łopień. Z Łopienia biegacze kierowali się na przełęcz Rydza – Śmigłego, gdzie czekał 1szy punkt kontrolny. Z przełęczy trasa wiodła na najwyższy szczyt w Beskidzie Wyspowym, czyli Mogielicę, a po dotarciu na Mogielicę  trasa prowadziła dalej drogą stokową do Zalesia na teren LKS Zalesianka, następnie leśnymi ścieżkami oraz szlakami turystycznymi przez Modyń, Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Po pokonaniu całej trasy meta czekała na biegaczy w Parku Miejskim w Limanowej.

W czasie trwania biegów zorganizowanych dla dorosłych po terenie Parku Miejskiego na dystansach 150m, 300m i 800m odbywał się  XRUN Kids w którym rywalizowały dzieci. Emocji sportowych było co niemiara a do najlepszych biegaczy, zarówno tych starszych jak i młodszych, w poszczególnych kategoriach wiekowych trafiły medale oraz nagrody.

/Fot.: X-RUN Limanowa Fest, Zwiedzanie przez Bieganie/

Galeria

Wróć do góry