Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trwa V edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”

Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną po raz piąty ogłosił konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne naszego regionu pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski”.

Konkurs ma na celu wyłonienie, nagrodzenie oraz promocję najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turystów goszczących w Małopolsce miejscowości i gmin, atrakcji i obiektów turystycznych, wydarzeń oraz szlaków turystycznych.

Pierwszy etap konkursu trwać będzie do 18 sierpnia br., a do tego czasu zgłaszać można swoich kandydatów w ramach 6 kategorii konkursowych:
• „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”,
• „Najciekawszy szlak turystyczny”,
• „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”,
• „Unikatowa atrakcja turystyczna”,
• „Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury”,
• „W gościnie – oferta kulinarna”.

Zgłoszeń mogą dokonywać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne, wyłącznie za pomocą specjalnego elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej konkurs.visitmalopolska.pl

Drugi etap konkursu trwać będzie od 28 sierpnia do 10 września br. W tych dniach odbędzie się głosowanie, a głosy oddać można będzie wyłącznie poprzez stronę internetową konkurs.visitmalopolska.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 28 września br.

Zwycięzca w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu rozwoju i promocji swojej oferty turystycznej. Dodatkowo wszyscy Laureaci i Wyróżnieni w konkursie zostaną objęci zintegrowaną internetową i medialną kampanią promocyjną, która będzie realizowana w 2024 r. przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Wszystkie informacje na temat konkursu dostępne są w regionalnym portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Wróć do góry