Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Ponad 430 uczestników Festiwalu Biegów Górskich – XRUN Limanowa Fest w Limanowej

W najbliższą sobotę 19 sierpnia w Limanowej odbędzie się XRUN Limanowa Fest. XRUN Limanowa Fest to specjalna edycja XRUN, która kolejny już raz gościć będzie w Limanowej – stolicy Beskidu Wyspowego. Limanowa Fest to nie tylko bieg, jest to także okazja do spotkań, obejrzenia filmów, wysłuchania prelekcji, a także koncertów. Bieg to mało powiedziane, to prawdziwe święto biegania w Małopolsce, a dla uczestników do wyboru aż 4 dystanse dla dorosłych od 10 do 50 km oraz biegi dla dzieci, czyli XRUN KIDS.

Trasa 10 km, czyli Bieg na Miejską Górę, to najkrótsza i najszybsza trasa naszego festiwalu. Każdy z zawodników ma okazję wbiec na Miejską Górę z której widać przepiękną panoramę Miasta Limanowa. Trasa dla każdego, dla osób, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem, a także dla tych co lubią szybko biegać na krótkich dystansach.

Trasa 22 km, czyli Wyspiańska Połówka to piękny półmaraton górski. Start jest umiejscowiony w Zalesiu, tuż pod samą Mogielicą, na terenie LKS Zalesianka. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, następnie przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.

Trasa 38 km, czyli Bieg Czterech Wysp, to jedyny w swoim rodzaju bieg około maratoński. Start jest umiejscowiony na Przełęczy Rydza-Śmigłego, skąd każdy z zawodników wyruszy zielonym szlakiem turystycznym na Mogielicę. Po zaliczeniu najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego trasa prowadzi drogą stokową wprost do Zalesia na teren LKS Zalesianka, następnie trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.

Trasa 50 km, czyli Wyspiański Maraton. Jest to nowy dystans, który został stworzony na potrzeby Puchar XRUN. Zagości on już na stałe w naszym kalendarzu. Trasa swój początek ma u podnóża Ćwilina i biegnie szlakiem Turystycznym na szczyt góry Ćwilin, kierując się do Jurkowa, gdzie następnie zaczyna się podbieg na Łopień. Z malowniczego i tajemniczego Łopienia zbiegacie na popularną przełęcz Rydza – Śmigłego, gdzie czekać na Was będzie 1szy punkt kontrolny. Z przełęczy ruszacie ku najwyższemu szczytowi w Beskidzie Wyspowym, czyli Mogielicy. Po zaliczeniu najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego trasa prowadzi drogą stokową wprost do Zalesia na teren LKS Zalesianka, następnie trasa prowadzi leśnymi ścieżkami, a także szlakami turystycznymi przez Modyń, gdzie wznosi się wieża widokowa, przez Cichoń, Ostrą, Jeżową Wodę, Kuklacz i wzdłuż Potoku Jabłonieckiego. Meta w Parku Miejskim Limanowa.

XRUN Kids, biegi dla dzieci odbywają się na dystansach 150m, 300m i 800m. według kategorii wiekowych. Trasy będą poprowadzone przez Park Miejski Limanowa.

Harmonogram imprezy:

PIĄTEK 18/08/2023

 • 15:00 – 21:00 Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
 • 15:00 – 21:00 Godziny pracy EXPO (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)

SOBOTA 19/08/2023

 • 7:00 – 11:00 – Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Park Miejski w Limanowej, Limanowa)
 • 7:00 – 18:00 – Godziny pracy EXPO
 • 06:00 – Odjazd autokarów na start Wyspiański Maraton 50 km
 • 7:00 – Start Wyspiański Maraton (Półrzeczki)
 • 08:00 – Odjazd autokarów na start Biegu Czterech Wysp 38 km
 • 09:00 – Odjazd autokarów na start biegu Wyspiańska Połówka 22 km
 • 09:00 – Start Bieg Czterech Wysp 38 km (Przełęcz Rydza-Śmigłego, Słopnice)
 • 10:00 – Start Wyspiańska Połówka 22 km (LKS Zalesianka, Zalesie)
 • 10:45 – Start Bieg na Miejską Górę 10 km
 • 11:00 – Start XRUN KIDS kat. 2017 – 2019
 • 11:15 – Start XRUN KIDS kat. 2013 – 2016
 • 11:30 – Start XRUN KIDS kat. 2010 – 2012
 • 11:45 – Start XRUN KIDS kat. 2007 – 2009
 • 13:00 – Rozdanie nagród XRUN Kids
 • 18:00 – Rozdanie nagród, zakończenie imprezy

Szczegółowe informacje pod linkiem:

https://nietuzinkowebiegi.pl/imprezy/sezon-2023/festiwal-biegow-gorskich.html

Współorganizatorem XRUN Limanowa Fest jest Miasto Limanowa, partnerem i sponsorem jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Wróć do góry