Deklaracja dostępności
O mieście

Mini Wyścig Henryka Łasaka zgromadził 100 młodych kolarzy

W Mini Wyścigu Henryka Łasaka, który odbył się 12 sierpnia w Limanowej  w ramach 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka” wzięło udział  100 młodych kolarzy. Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci rywalizowały na trzech dystansach walcząc o nagrody i puchary.

Mini Wyścig Henryka Łasaka odbył się na trasie wytyczonej wzdłuż ul. Bronisława Czecha. Dzieci startowały na trzech różnych dystansach w zależności od wieku, osobno dziewczynki i osobno chłopcy. Licznie zgromadzeni rodzice maluszków dbali o odpowiedni doping małych zawodników, było sporo emocji, ale też i mnóstwo radości.

Za udział w wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki, które wręczali: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz reprezentujący Towarzystwo Olimpijczyków Polskich – Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. Najlepsi mali kolarze – zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii – otrzymali także puchary Burmistrza Miasta Limanowa.

Wszystkim młodym uczestnikom sportowego wydarzenia oraz ich rodzicom dziękujemy za liczny udział i oczywiście zapraszamy za rok, na kolejną odsłonę Mini Wyścigu Henryka Łasaka, który jak zawsze odbędzie się przy okazji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”.

Galeria

Wróć do góry