Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” i Mini Wyścig dla dzieci – 12 sierpnia w Limanowej

W sobotę 12 sierpnia w Limanowej odbędzie się 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Memoriał Henryka Łasaka jest najwyżej klasyfikowanym jednodniowym wyścigiem kolarskim rozgrywanym w Polsce, zaliczanym do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Zwodnicy do pokonania będą mieli dystans 151 km na trasie  Limanowa- Stara Wieś- Zalesie- Kamienica- Słopnice- Limanowa.

W godz. 11.35- 12.35 przy ul. Br. Czecha (przy Limanowskim Domu Kultury) będzie mieć miejsce prezentacja ekip kolarskich, natomiast o godz. 12.45 odbędzie się Start Honorowy.

O godz. 12.50 z ul. Rynek nastąpi Start Ostry, a około godz. 16.17-16.40 planowany jest przyjazd na Metę, która zlokalizowana będzie przy ul. Br. Czecha. Po przybyciu na Metę odbędzie się ceremonia Dekoracji.

Na trasie przejazdu kolarzy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu stąd prośba do kierowców o ostrożność i wyrozumiałość.

Przewodnik 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał im. Henryka Łasaka” z Harmonogramem czasowym znajduje się TUTAJ

Przy okazji 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego im. Henryka Łasaka 12 sierpnia odbędzie się także MINI WYŚCIG KOLARSKI. Zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży odbywać się będą przy Limanowskim Domu Kultury (ul. Br. Czecha), a zapisy do udziału w wyścigu przyjmowane są drogą e-mailową  do czwartku 10 sierpnia pod adresem: wyscig.lasaka@gmail.com

Mini Wyścig Henryka Łasaka to sportowe wydarzenie którego celem jest propagowanie kolarstwa jako zdrowego trybu życia oraz zachęcenie dzieci i młodzieży uprawiania kolarstwa. Dzieci i młodzież startować będą w 6 kategoriach wiekowych do 12 roku życia, z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Kontakt telefoniczny w sprawie zapisów – nr tel.: 500 755 729.

Harmonogram Mini Wyścigu Henryka Łasaka w dniu 12 sierpnia:

– od godz. 12.50 do godz. 13.50 – odbieranie numerów startowych

– o godz. 14.00- start pierwszej grupy wiekowej, a następnie kolejnych grup wiekowych

– ok. godz. 15.50 ceremonia Dekoracji

Na uczestników Wyścigu czekają medale oraz puchary i nagrody rzeczowe.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

Szczegółowe informacje dot. Mini Wyścigu zawiera Regulamin dostępny TUTAJ

Organizatorem Mini Wyścigu Henryka Łasaka są:

-Ministerstwo Sportu i Turystyki

-Towarzystwo Olimpijczyków Polski

-Miasto Limanowa

Zapraszamy do udziału !!!

 

Wróć do góry