Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miasto Limanowa z e-hulajnogami TIER

W piątek 18 sierpnia e-hulajnogi TIER, globalnego lidera mikromobilności, pojawiły się na ulicach Limanowej. E-hulajnogą  można podróżować po terenie całego miasta.

Jak zacząć jeździć TIER?
Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację TIER, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”.

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 79 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 3,50 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 34,99 zł.

Infolinia dla wszystkich użytkowników: +48 22 627 93 66, wsparcie e-mailowe: support@tier.app, w głównych godzinach działania usługi tzn. od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Instrukcja wypożyczenia hulajnogi „krok po kroku” – do pobrania TUTAJ.

Ważne!
Aby mieć pewność, że przejazd został zakończony, należy pozostawić pojazd w strefie ruchu. Niemożliwym jest pozostawienie hulajnogi na „czerwonym” terenie, m.in. w parkach, na cmentarzach oraz przy zbiornikach wodnych. Dodatkowo na obszarze gminy wyznaczono dwie specjalne strefy, w których będzie możliwe odstawienie pojazdów tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach (niebieski znak „parking” w aplikacji).

Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.  Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii w aplikacji TIER.

Operator przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z udostępnionych pojazdów.

Hulajnogi stacjonują w kilkunastu wyznaczonych punktach:

– lokalizacje w centrum miasta – mapka TUTAJ

– poza centrum – mapka  TUTAJ

Wróć do góry