Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Memoriał Jarka Gęsiaka upamiętnił wielkiego miłośnika sportów motorowych

W sobotnie południe, 19 sierpnia br, odbyły się Zawody będące III rundą Mistrzostw Strefy Południowo – Zachodniej POLSKI TRIAL, rozgrywane na Torze Trialowym im. Jarka Gęsiaka w Limanowej. Zawody Trialowe po raz kolejny upamiętniły zmarłego w 2021 roku Jarosława Gęsiaka – wieloletniego zawodnika i wielkiego miłośnika sportów motorowych. Ten sport towarzyszył mu przez całe życie i te zawody w Limanowej właśnie upamiętniają świętej pamięci Jarka – wielkiego Pasjonata Trialu.

Śp. Jarosław Gęsiak był założycielem i przedstawicielem Ekipy Motocyklowej Trial Limanowa. Był znanym w lokalnym środowisku wieloletnim zawodnikiem i miłośnikiem tej dyscypliny. Zmarł 3 lata temu w wieku 55 lat. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w październiku 2021 roku. A w minioną sobotę miała miejsce trzecia odsłona Memoriału Jarka Gęsiaka.

Gdyby nie ofiarna praca Jarka, jego zaangażowanie, charyzma, gromadzenie materiałów na sztuczne i naturalne przeszkody oraz stworzenie przez niego Ekipy Motocyklowej, nie byłoby tego wszystkiego i cyklicznych zawodów sportowych. Tor trialowy nazwany imieniem Jarka Gęsiaka mógł powstać również dzięki udostępnieniu terenu pod zawody trialowe przez właściciela gruntu, pana Romana Jońca.

Zmagania zaczęły się o godz. 12:00 przy ul. Bronisława Czecha w Limanowej. Podobnie jak poprzednie edycje, także i tegoroczną odsłonę wydarzenia organizowały: Ekipa Motocyklowa Trial Limanowa i Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów „SMOK” – najstarszy klub motocyklowy w Polsce, zdobywca klubowego Mistrza Polski w Trialu w roku 2022, w jego barwach jeździ m.in. Paweł Ryncarz, który aktualnie zajmuje miejsce w pierwszej szóstce Mistrzostw Świata.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 10-letni Jan Gąsienica-Roj z AMK Nowy Targ, a najstarsi byli już weteranami. Kolejność odcinków do pokonania była dowolna i czas na odcinkach nie był mierzony, jedynie limit czasowy wynosił dla każdego uczestnika 4 godziny na ukończenie zawodów. Każdy zawodnik był puszczany na trasę co 1 minutę. Po zakończonej rywalizacji na torze trialowym, odbyła się jeszcze konkurencja w „Podjeździe” im. Jarka Gęsiaka, za który okazałe puchary dla trzech najlepszych, ufundowała firma Gospodarstwo Szkółkarskie JiS „Pranagal”, która była również jednym z głównych Sponsorów imprezy. Dla wszystkich uczestników czekał na mecie gorący posiłek i napoje.

Imprezę „III Limanowa Trial” swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, przy wsparciu osobistym radnych miasta: Piotra Zonia i Piotra Musiała. Z ramienia Miasta Limanowa, nagrody wręczał radny Miasta Limanowa, Piotr Zoń, a także Sędzia główny Rafał Luberda i Dyrektor zawodów: Rafał Hejnold.

GŁÓWNYMI Sponsorami III Limanowskiego Trialu byli: MIASTO LIMANOWA oraz Kegel–Błazusiak – rodzinna firma, która wspiera od zawsze Sport Trialowy i Gospodarstwo Szkółkarskie JiS „Pranagal” – Sponsor m.in. pucharów na „Podjazd” im. Jarka Gęsiaka.

Kolejnymi Sponsorami byli: Electro-Grom, Le Limel, KORAL, Soki Tymbark, GWARANT Ubezpieczenia, Sklep KZ Suwenir z Limanowej, CSR – Centrum Szkoleń Ratowniczych, firma Jurkowscy, firma ASNA, DW GSM, JAMAT – energia z natury, Pietrzak BAU, SPOKO MORDA, Sklep LASKA-LA z Limanowej, MARKAM Kasinka Mała – Sponsor kiełbaski na grilla, AG GRAPHICS – sponsor dla zawodników, którzy zgłosili się w pierwszym terminie i wzięli udział w losowaniu nagrody wartej 1000 złotych, w postaci oklejenia motocykla grafiką przez profesjonalną firmę AG GRAPHICS.

Sędzią głównym zawodów był Rafał Luberda, który był także autorem ustawienia odcinków, a obliczeniem odcinków zajmował się Roman Senator. Było w sumie 12 sędziów po dwóch na każdym odcinku.

Głównie organizacją zawodów zajmowali się: Rafał Hejnold, Karol Hejnold, Liliana Haszczyc-Gęsiak, Konrad Haszczyc i Gabriela Kowalska. Przy budowaniu i przygotowywaniu trasy na zawody pomagali również jak zawsze niezawodni Wolontariusze.

Spikerem prowadzącym całe zawody „III Limanowski TRIAL” był kolega śp. Jarka Gęsiaka: Mateusz Wroński-„Tusik”.

 

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW:

III RUNDA MISTRZOSTW STREFY POŁUDNIOWO – ZACHODNIEJ,

POLSKI TRIAL, III LIMANOWA TRIAL, 19.08.2023.

Kat. AMATOR:

1) Jan Gąsienica-Roj, AMK Nowy Targ

2) Tomasz Gąsienica-Roj, AMK Nowy Targ

3) Rafał Gonek, N.Ż.

4) Tomasz Łaczek, SPARTA Wrocław

5) Marcin Motyl, Beta Fabian Racing

6) Grzegorz Kopeć, MKS Ochotnica

7) Wiesław Kana, AMK Nowy Targ

8) Krystian Cichoń, N.Ż.

9) Paweł Gonek, N.Ż.

10) Marek Jędrzejczyk, MKS Ochotnica

Kat. ŻAK:

1) Fabian Kuras, AMK Nowy Targ

Kat. CLASSIC:

1) Mirosław Kopijka, SMOK Kraków

Kat. MŁODZIK: 

1) Stanisław Ślimak, AMK Nowy Targ

2) Jakub Mistasz, SMOK Kraków

3) Jakub Błażusiak, AK Kraków

4) Krystian Kudas, AMK Nowy Targ (NU)

Kat. JUNIOR:

1) Patryk Piskorek, AMK Nowy Targ

2) Jakub Knurowski, AMK Nowy Targ

3) Tomasz Wicher, AMK Nowy Targ (NK)

Kat. SENIOR:

1) Krzysztof Martyna, SMOK Kraków

2) Daniel Nykaza, AMK Nowy Targ

3) Tomasz Kuzak, SMOK Kraków

4) Grzegorz Kotula, AMK Nowy Targ

5) Andrzej Kuczyński, SMOK Kraków

6) Antoni Suchan, SMOK Kraków

7) Mateusz Sochacki, SMOK Kraków

8) Tomasz Ślazyk, SMOK Kraków

9) Piotr Cichoń, SPARTA Wrocław

10) Patryk Bierówka, WKS Ochotnica

11) Michał Pasiut, SMOK Kraków

12) Wojciech Kudas, AMK Nowy Targ (NU)

Kat. WETERAN:

1) Zbigniew Lenart, AMK Nowy Targ

2) Tomasz Hajduk, SMOK Kraków

3) Arkadiusz Boronowski, SMOK Kraków

4) Mirosław Knurowski, AMK Nowy Targ

5) Marek Pawlikowski, Stomil Dębica

KLASYFIKACJA KLUBOWA:

I miejsce:  SMOK Kraków

II miejsce:  AMK Nowy Targ

III miejsce:  AK Kraków

Konkurencja: „PODJAZD” trialowy im. Jarka Gęsiaka:

I miejsce:  Patryk Piskorek, AMK Nowy Targ

II miejsce:  Daniel Nykaza, AMK Nowy Targ

III miejsce:  Tomasz Hajduk, SMOK Kraków

Organizatorzy dziękują jeszcze raz bardzo za wsparcie:  Miastu Limanowa, a także wszystkim Członkom Ekip Organizatorów, wszystkim Sponsorom i Wolontariuszom, jednocześnie zapraszając Państwa już teraz na „IV Limanowa TRIAL” w 2024 roku.

 

Galeria

Wróć do góry