Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

3 września odbędzie się spotkanie turystów na Miejskiej Górze w ramach akcji OBW

W niedzielę 3 września zapraszamy na pieszą wędrówkę i wspólne spotkanie turystów na Miejskiej Górze. Wyprawa organizowana jest w ramach „XIV edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2023 – 102 Wyspy Beskidu Wyspowego” – przez Miasto Limanowa.

Wspólna wędrówka rozpocznie się o godzinie 8:00, pod czujnym okiem przewodnika PTTK, a miejscem  zbiórki jest parking  koło „Wolimexu” w Łososinie Górnej. Turyści przemierzą trasę: Dzielec – Groń – Sarczyn – Łysa Góra – Miejska Góra.

Możliwe jest wyjście z innych zakątków, tak by zdążyć na szczyt Miejskiej Góry na godzinę 11:00, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej będzie mieć miejsce biesiada turystyczna z konkursami  i poczęstunkiem przygotowanym przez kuchnie LDK. O oprawę muzyczną turystycznego spotkania zadba kapela z Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

Już dziś zapraszamy do zaplanowania pierwszej wrześniowej niedzieli na wspólne spotkanie pod Jubileuszowym Krzyżem na Miejskiej Górze!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji – wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”.

Wróć do góry