Deklaracja dostępności
O mieście

Miasto Limanowa odwiedziły delegacje z miast partnerskich

Z okazji obchodzonych w miniony weekend „Dni Limanowej” do Miasta Limanowa przybyły delegacje z miast partnerskich. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy odpowiedziały cztery partnerskie samorządy  – do Limanowej przybyła delegacja z Niemiec, Słowacji, Ukrainy oraz Kłodzka.

Pobyt delegacji z miast partnerskich rozpoczął się oficjalnym spotkaniem w sobotę 8 lipca w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury, gdzie Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości oraz zapoznał ich z największymi inwestycjami realizowanymi w mieście w okresie ostatnich lat. Burmistrzowi towarzyszył jego zastępca – Wacław Zoń.

Informacje o wykonywanych zadaniach i realizowanych inwestycjach przekazali również przedstawiciele partnerskich samorządów. Z partnerskiej gminy Wathlingen informacje te przekazała Burmistrz Claudia Sommer, z Dolnego Kubina na Słowacji – Burmistrz Ján Prílepok, z Miasta Truskawiec na Ukrainie – Burmistrz Andrii Kulchynskyi i Wiceburmistrz Olena Peranych, którzy odnieśli się również do obecnej sytuacji jaka panuje w Ukrainie i w samym Truskawcu, oraz z Miasta Kłodzko – Wiceburmistrz Sebastian Nowak.

Galeria

Podczas pobytu w mieście Limanowa goście mieli okazję zobaczyć główne inwestycje Miasta Limanowa  – przebudowany i rozbudowany budynek Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej – o działalności biblioteki krótką informację przedstawiła Dyrektor MBP Joanna Barbara Michalik, która zaprosiła zebranych również do Miejskiej Galerii Sztuki do obejrzenia wystawy limanowianki – Justyny Kurek.

Następnie zebrani przeszli na wielopoziomowy parking św. Krzysztofa, wstąpili do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, odwiedzili zrewitalizowany rynek miasta oraz obejrzeli inwestycje wykonane w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego. Na terenie parku delegacja z Niemiec odwiedziła miejsce, gdzie wsadzona została jabłoń przekazana jako symbol wzajemnej przyjaźni, podczas pobytu delegacji z miasta Limanowa na obchodach 50-lecia istnienia zbiorczej gminy Wathlingen.

Galeria

Będąc w Parku Miejskim delegacje odwiedziły także Muzeum Regionalne Ziemi Limanowej, gdzie  informację na temat historii Dworu Marsów oraz zebranych zbiorów przedstawiła Dyrektor Muzeum – Magdalena Urbaniec, oprowadzając delegacje po muzealnych wystawach.

Galeria

Przedstawiciele miast partnerskich odwiedzili także siedzibę Urzędu Miasta Limanowa oraz wybrali się także na Miejską Górę, gdzie z tarasu okalającego Milenijny Krzyż podziwiali szczyty Beskidu Wyspowego, Gorców i Tatr.

Galeria

W sobotni wieczór wszystkie delegacje z partnerskich  zgromadziły się na placu przed Limanowskim Domem Kultury, gdzie zostały przez Burmistrza Miasta Limanowa oficjalnie przywitane. Uczestników wydarzenia serdecznie przywitała Burmistrz zbiorczej gminy Wathlingen, która w stroju lachowskim podziękowała za zaproszenie do Limanowej i  przesłała mieszkańcom miasta pozdrowienia.

W trakcie przywitania władze Miasta Truskawiec – Andrii Kulchynskyi wraz  Wiceburmistrz Oleną Petranych złożyli władzom Miasta Limanowa i wszystkim jego mieszkańcom serdeczne podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie jaką od początku wojny na Ukrainie partnerskie Miasto Truskawiec otrzymało i otrzymuje  od Miasta Limanowa. Specjalne podziękowania z rąk Burmistrza Miasta Truskawiec za organizowanie pomocy humanitarnej dla Truskawca otrzymał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz radny Miasta Limanowa Piotr Musiał. Podziękowania popłynęły także do Miasta Wathlingen, które również za pośrednictwem Miasta Limanowa nadal wspiera Truskawiec. Pozdrowienia i życzenia do mieszkańców skierowali ze sceny także Burmistrz Dolnego Kubina Ján Prílepok ,  z którym Miasto Limanowa ma najdłuższą ponad 50-letnią współpracę oraz Wiceburmistrz Kłodzka – Sebastian Nowak.

Galeria

Na zakończenie pobytu wszystkie przybyłe do Miasta Limanowa delegacje podziękowały władzom Miasta Limanowa za gościnę, , co jak podkreśliły było okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń na temat podejmowanych przez samorządy zadań inwestycyjnych. Burmistrz Miasta Limanowa serdecznie podziękował gościom za wizytę i zaprosił przedstawicieli z miast partnerskich na przyszłoroczne obchody święta miasta.

Wróć do góry