Deklaracja dostępności
O mieście

Koncertowe rozpoczęcie lata – za nami DNI LIMANOWEJ 2023

W miniony weekend 7-9 lipca miały miejsce Dni Limanowej 2023. Za nami trzy dni wypełnione dobrą zabawą, muzyką, spotkaniami i niezapomnianymi wrażeniami! Na placu przed Limanowskim Domem Kultury oraz na Rynku przygotowano szereg atrakcji m.in.: koncerty, teatry uliczne, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomię, animacje dla dzieci oraz dużo świetnej zabawy.

W piątek przed rozpoczęciem części artystycznej na limanowskim Rynku odbył się pierwszy spektakl uliczny Teatru Vuala (Ukraina) – „Cyrkowe Kolory” zorganizowany w ramach 36. Festiwal ULICA, który przyciągnął zaciekawionych widzów swoją kolorową i żywą charakteryzacją. „ULICA” to pierwszy i najstarszy festiwal sztuki ulicznej w Polsce, organizowany przez krakowski Teatr KTO, który cieszy się ogromną popularnością. Właśnie w dniach 7-9 lipca mieliśmy okazję po raz kolejny partnerować w organizacji tego wydarzenia i podziwiać spektakle teatralne, improwizacje czy happeningi, które zabrały widzów w niezwykłą podróż do artystycznego świata.

Jednocześnie na placu przy LDK miały miejsce animacje i zabawy dla dzieci, które wesoło spędziły czas z zespołem artystów z grupy KUGLARZE. Spotkanie ze szczudlarzami, zabawy na najdłuższej skakance świata, ogromne bańki mydlane oraz rywalizacje sportowe na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

W następnej kolejności uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu argentyńskich  i wenezuelskich artystów z grupy Fusion Callejera, łączący taneczne popisy i niezwykłe akrobatyczne sztuczki z wielką dawką humoru. Tancerzom i akrobatom towarzyszył konferansjer, który wchodził w interakcję z publicznością, rozdając uśmiechy i radość.

 

Część artystyczną na scenie rozpoczął akustyczny koncert Aleksandry Król, która oczarowała publiczność swoją wyjątkową barwą głosu, tworząc tym samym niezapomnianą atmosferę przed koncertem głównym.

Głównym punktem programu pierwszego dnia Dni Limanowej był koncert pochodzącego z Limanowszczyzny zwycięzcy 13. edycji The Voice of Poland – Dominika Dudka. Mieszkańcy Limanowej oraz okolic tłumnie czekali na „naszego” artystę, aby móc zobaczyć i posłuchać wyjątkowego programu, który Dominik Dudek przygotował na tę okazję. Nie zabrakło pierwszych piosenek granych ze swoim zespołem Redford oraz najnowszych hitów jak „BE GOOD” czy „IDĘ”. Dało się wyczuć emocje towarzyszące piosenkarzowi podczas koncertu, który podziękował fanom za wsparcie podczas udziału w konkursie oraz skierował do wszystkich prośbę: „walczcie o swoje marzenia”.

Na koniec Dominik Dudek wraz z zespołem uwiecznił swój koncert zdjęciem wraz z publicznością, a po koncercie długo rozdawał autografy oraz robił zdjęcia z każdym fanem.

Piątkowy program zakończyła dyskoteka w klubowych rytmach.

Galeria

Drugi dzień święta miasta ponownie rozpoczął się od widowiskowych spektakli ulicznych Teatru Szczęście Klaun Feliks (Polska) – „Klaun Feliks Show”, Mr Copini (Hiszpania) – „The Herock. Circus Show” oraz The Firebirds (Węgry) – „Pyrodise”, które gromadziły liczną publiczność zachwycając artyzmem i talentem.

 

Podobnie jak w dniu poprzednim, dzieci oraz dorośli mogli wspólnie bawić się podczas animacji z grupą artystyczną KUGLARZE.

Pierwsze sobotnie występy artystyczne na scenie rozpoczęli laureaci XII Limanowskiego Talent Show, którzy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę w wysokości: I miejsce: 1500 zł, II miejsce: 1000 zł i III miejsce: 500 zł. Lena Śliwa, duet akordeonowy Kapera Duo oraz Emilia Pietrzak, czyli zwycięzcy tegorocznego konkursu talentów, mieli również okazję zaprezentować bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych i muzycznych podczas konkursu, który odbył się na scenie Dnia Dziecka 4 czerwca.

Rozdania nagród dokonali Senator RP Jan Hamerski, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Dyrektor LDK Magdalena Szczygieł-Smaga.

Zaraz po nich na scenie pojawiło się wyjątkowe trio muzyczne – Viola, Majkel oraz DJ D. Jarosz. Jest to trójka przyjaciół, którzy połączyli swoje talenty, tworząc niezapomniany Live ACT, gdzie muzyka elektroniczna spotyka się z energicznymi brzmieniami na żywo. Ich występ bez wątpienia zaprosił limanowską publiczność pod scenę oczekującą na koncert gwiazdy wieczoru.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia jak zawsze dokonali gospodarze Dni Limanowej, czyli władze naszego miasta wraz z zaproszonymi gośćmi z miast partnerskich:  gminy Wathlingen w Niemczech,  miasta Truskawiec na Ukrainie, miasta Dolny Kubin na Słowacji, miasta Kłodzka.  Z festiwalowej sceny popłynęły życzenia dla mieszkańców Limanowej oraz wszystkich gości.

O godz. 20:30 rozpoczął się koncert w wykonaniu gwiazdy wieczoru – Natalii Nykiel. Artystka polskiej sceny popowej dała popis fantastycznego wokalu i niesamowitej energii. Ten koncert na długo zapadnie nam w pamięci! Niezwykła charyzma oraz widowiskowa aranżacja sceniczna porwała publiczność do wspólnej zabawy.

Natalia również postawiła na bliską integrację z fanami, udając się z kamerą pod scenę, z której nagrywała koncert na żywo oraz śpiewała wspólnie z publicznością swoje największe hity. Bez wątpienia o wspaniałej zabawie świadczył wielki entuzjazm publiczności oraz bisy, które wokalistka wykonała na zakończenie koncertu.

Dużą niespodzianką okazał się widowiskowy pokaz fajerwerków, który był zwieńczeniem sobotniej części święta miasta.

Ostatnim punktem sobotniego programu była dyskoteka do późnych godzin wieczornych.

Galeria

Na terenie wydarzenia nie mogło zabraknąć wesołego miasteczka, stoisk regionalnych i komercyjnych oraz gastronomii, które stanowiły dodatkowy punkt na liście atrakcji.

Wydarzenia zaplanowane na trzeci dzień święta miasta w całości dotyczyły widowiskowych spektakli biorących udział w 36 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA organizowanym przez Teatr KTO z Krakowa. Gościliśmy teatr: Scena 96 (Polska) – „Czarny łabędź”, La Bayka (Chile) – „Fofi el cachorro”, Teatr Lalki i Aktora w Łomży (Polska) – „Karius i Baktus”, Ola Muchin (Polska) – „Kukuryku”, Cia. eLe (Hiszpania) – „Roulettes” oraz Los Fuegos (Polska) – „Opowieści Ziemi”. Wszystkie teatry zaprezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, bawiąc, ucząc i zachwycając limanowskich widzów.

Galeria

Gospodarzem Dni Limanowej jak co roku byli: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa.

Organizator wydarzenia – Limanowski Dom Kultury chciałby podziękować za pomoc:

Firmom sponsorskim: firma budowlana Gurgul, Zakład Melioracyjno-Budowlany WiR sp.j. oraz grupie Uchacz;

→ Portalowi internetowemu Limanowa.in, Telewizji Internetowej TV28 oraz Stacji Radiowej RDN Nowy Sącz za patronat medialny nad wydarzeniem;

partnerom wydarzenia: Teatr KTO, Związek Strzelecki „Strzelec” JS2402 Limanowa, 11 MBOT, MZGKiM Limanowa, Starostwu Powiatowemu w Limanowej

→ oraz instytucji CUMO.

Galeria zdjęć z poszczególnych dni znajduje się na stronie:
Piątek – 7.07.2023 – https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/dni-limanowej-2023-piatek
Sobota – 8.07.2023 – https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/dni-limanowej-2023-sobota
Niedziela – 9.07.2023 – https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/dni-limanowej-2023-niedziela

Zapraszamy za rok!

Wróć do góry