Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

DNI LIMANOWEJ 2023 – co jeszcze na scenie?

Dni Limanowej to przed wszystkim spektakularne spektakle teatralne realizowane w ramach 36. FESTIWALU ULICA oraz wyjątkowe koncerty artystów polskiej sceny popowej – DOMINIKA DUDKA oraz NATALII NYKIEL. Ale to nie wszystko co udało nam się przygotować. Na scenie Dni Limanowej wystąpią także Aleksandra Król, Viola, Majkel & DJ D. Jarosz oraz laureaci XII Limanowskiego Talent Show.

W piątek (7 lipca) ok godz. 20:00 rozpocznie się koncert Aleksandry Król Akustycznie. Ola jest zawodową wokalistką jazzową, absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. W ubiegłym roku wzięła udział w 13. edycji The Voice of Poland. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, solistka m.in. Orkiestry Miejskiej Stary Sącz, a także uczestniczką festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie”. Jest także trenerem wokalnym Studia Muzyki w Limanowej.

Podczas piątkowego koncertu będzie jej akompaniować Kacper Krzysztań – student Klasy Gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest on absolwentem Klasy wokalnej PSM II stopnia w Wadowicach, akompaniatorem, nauczycielem gry na gitarze oraz uczestnikiem wielu konkursów (m.in. jest laureatem konkursu na najlepszą interpretację piosenki Piwnicy Pod Baranami „Ta nasza młodość”).

Sobotni koncert Natalii Nykiel poprzedzi podsumowanie i koncert laureatów XII Limanowskiego Talent Show oraz koncert Viola, Majkel & DJ D. Jarosz.

4 czerwca podczas wydarzenia z okazji Dnia Dziecka poznaliśmy zwycięzców XII Limanowskiego Talent Show, wydarzenia, które z roku na rok wyłania kolejnych zdolnych wykonawców z powiatu limanowskiego. Podczas tegorocznej edycji, na scenie zobaczyliśmy 28 prezentacji, głównie ze śpiewu i gry na instrumentach. Uczestnicy walczyli o nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę w wysokości: I miejsce: 1500 zł, II miejsce: 1000 zł i III miejsce: 500 zł. W sobotę nie tylko wręczymy nagrody wyróżnionym i zwycięzcom, ale wysłuchamy także krótkiego koncertu laureatów w wykonaniu Leny Śliwy, duetu akordeonowego Kapera Duo oraz Emilii Pietrzak.

Zaraz po nich na scenie pojawi się wyjątkowe trio muzyczne – Viola, Majkel oraz DJ D. Jarosz. Jest to trójka przyjaciół, którzy połączyli swoje talenty, tworząc niezapomniany Live ACT, gdzie muzyka elektroniczna spotyka się z energicznymi brzmieniami na żywo.

Wokalistka Viola zabierze Nas w magiczną podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, nadając swojemu występowi wyjątkową ekspresję i głębię, skrzypek Majkel, mistrzowsko posługujący się swoim instrumentem, wzbogaci elektroniczne brzmienia o elementy klasycznej muzyki na żywo, a DJ D. Jarosz stworzy pulsujące tło muzyczne, które pozwoli Wam całkowicie oddać się rytmom i tańcowi.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WOLNY!

Patronat Honorowy nad wydarzenie pełni Burmistrz Miasta Limanowej Władysław Bieda.

Organizatorem Dni Limanowej 2023 jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Medialny nad wydarzeniem sprawują: Radio RDN Nowy Sącz, portal limanowa.in oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami wydarzenia są: Grupa UCHACZ, Zakład Melioracyjno-Budowlany „WiR” Sp.j., CZAMARA – Urządzenia chłodnicze & Energia odnawialna

Partnerami wydarzenia są: Teatr KTO, MZGKiM Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Związek Strzelecki „Strzelec” JS2402 Limanowa, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, OSP Limanowa, Centrum Utrzymania Miejskich Obiektów (CUMO)

Szczegółowy program wydarzenia pod linkiem – https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/dni-limanowej-2023-szczegolowy-program-wydarzenia

ZAPRASZAMY!

Wróć do góry