Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zaproszenie na „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do udziału w akcji „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom, studentom i pracownikom odbycia szkoleń wojskowych w 11. Małopolskiej Brygadzie Obronie Terytorialnej (11MBOT):

Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie roku szkolnego czy akademickiego jest to trudne, więc wakacje stają się alternatywą dla osób, które marzą o byciu Żołnierzem RP. Podobny projekt 11MBOT cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych ferii. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną Żołnierzami Wojska Polskiego.

Na szkolenia zapraszamy studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów, pracowników oraz wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

Terminy do wyboru:

Szkolenie podstawowe:

Termin: 24 czerwca – 9 lipca ( 16-dniowe szkolenie dla osób nie posiadających przysięgi)

lub

Szkolenie wyrównawcze: 

Termin: 24 czerwca – 1 lipca (8-dniowe szkolenie dla osób które w przeszłości złożyły przysięgę wojskową)

Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 9 lipca 2023 w Zakopanem.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu (dane kontaktowe na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ).
Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

Wróć do góry