Deklaracja dostępności
Kultura

Warsztaty międzypokoleniowe „Podróże po Chińskim Murze” w MBP

W tym roku Dzień Dziecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej świętowano w wyjątkowy sposób – poznając kulturę Chin podczas warsztatów międzypokoleniowych „Podróże po Chińskim Murze”, tym samym nawiązując do jednego z cudów świata jakim jest Chiński Mur.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawostek o Chinach, ale zaraz po krótkiej prelekcji nastąpił czas na dobrą zabawę! Dzieci przebierały się w barwne kostiumy, a później można było spróbować swoich sił w pisaniu chińskich znaków. Nie zabrakło również kilku słów o przysmakach tejże kultury.

Robaczki i gąsieniczki wyglądały naprawdę apetycznie, ale jednak zabrakło chętnych do skosztowania tych wykwintnych dań. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa, jak na Dzień Dziecka przystało! Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje za obecność i zaprasza na kolejne wydarzenia z projektu pt. „Książka ósmym cudem świata”.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.

Galeria

Wróć do góry