Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W najbliższą sobotę w Limanowej święto Karate Kyokushin!

Już w najbliższą sobotę 17 czerwca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej odbędzie się dziewiąta edycja turnieju karate dla dzieci i młodzieży pod nazwą „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”, którego organizatorem jest ARS Klub Kyokushinkai na czele z liderem klubu – sensei Arkadiuszem Sukiennikiem (4 Dan).

Turniej powraca po trzyletniej przerwie spowodowanej panującą w naszym kraju i w Europie pandemii Covid-19. Podobnie jak w poprzednich edycjach w konkurencjach kata (formy) i oraz kumite (walka) z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe będą rywalizowały dzieci i młodzież w wieku 10 – 17 lat. Nowością w porównaniu do poprzednich edycji turnieju jest wprowadzenie rywalizacji sportowej w kategorii wiekowej 18-21 lat (młodzieżowcy), w której to walki odbywają się na zasadach „full-contact”.

W tym roku do udziału w rywalizacji sportowej w konkurencji kata i kumite zgłosiło się 226 młodych karateków, reprezentujących 31 klubów z Polski, Ukrainy i Węgier. Rywalizację sportową będzie oceniało 45 sędziów. Ich pracą kierować będą: Sędzia Główny, którą to funkcję pełnić będzie prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Karate – shihan Robert Kopciowski (6 Dan) z Wieliczki oraz Sędzia Techniczny, którym będzie sensei Grzegorz Popiołek (3 Dan) z Zakopanego.

Partnerem strategicznym turnieju jest Firma JONIEC. Pozostałym partnerami turnieju są: TAURON Polska Energia S.A., PDM Limdrog, PAF-FOL, ELMAR, Urząd Miasta Limanowa, LUMORS S.C., IPA Region Limanowa, ELEKTRICAL, Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego, Bank Spółdzielczy w Limanowej, TYMBARK–MWS Sp. z o.o., Biuro Podróży KRIS-Tour. Turniej jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation, Jarosław Pachut – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Limanowa. Patronat medialny sprawują: TVP Kraków, RMFMAXX, Gazeta Krakowska, Sportowy24, Limanowa.in.

Serdecznie zapraszamy 17 czerwca 2023 r. do hali sportowej przy SP Nr 3 w Limanowej przy ul. Jordana 3. Jesteśmy przekonani, że miłośnicy karate i sportów walki będą mogli obejrzeć wiele emocjonujących walk. Wstęp wolny!

Wróć do góry