Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trasa wyścigu czeka na zawodników

Zawodnicy zgłoszeni do 14 Wyścigu Górskiego Limanowa przeszli odbiór administracyjny i techniczne badanie kontrolne. Ze 113 zgłoszonych kierowców zgłosiło się 112, i tyle aut zobaczymy w sobotę o 9 rano podczas pierwszego podjazdu treningowego.

Wyścig będzie 7 rundą Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC – dla zgłoszonych do tej serii 40 kierowców badanie kontrolne przeprowadzono w Starej Wsi k. Limanowej, gdzie zlokalizowany jest start wyścigu. Kierowcy zgłoszeni do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski przeszli BK w tradycyjnym dla limanowskich wyścigów miejscu – w Limanowej przy Domu Kultury.

Przy okazji limanowskiego wyścigu, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał o istotnych dla motorsportu regulacjach prawnych:

W maju bieżącego roku rząd przyjął projekt zmiany przepisów odnoszących się do samochodów rajdowych. Zgodnie z nowymi przepisami takie pojazdy będą mogły jeździć między odcinkami rajdu po drogach publicznych. Liczymy na to, że ustawa jeszcze w tym roku stanie się obowiązującym prawem.

Zawody są imprezą towarzysząca III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023, są obserwowane także przez dziennikarzy akredytowanych przy Igrzyskach.

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego: Od 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie płonie Ogień Pokoju – żywy symbol wartości olimpijskich, a nasz region i sąsiednie regiony partnerskie sa areną sp[ortowych zmagań jednej z najważniejszych i największych imprez sportowych tego roku w Unii Europejskiej. Bardzo się cieszę, że rozgrywany od czternastu lat, w miejscowości Stara Wieś nieopodal Limanowej Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą jest jedną z imprez towarzyszących III Igrzyskom Europejskim Kraków – Małopolska 2023.

W sobotę kibice obejrzą zawodników podczas czterech podjazdów. Zawody rozpoczną się od dwóch podjazdów treningowych i dwóch wyścigowych 5 Rundy GSMP. Dla kierowców klasyfikowanych w FIA EHC będzie to dzień treningów. Zawody transmitowane będą w Internecie na kanale YouTube Auto Moto Klubu Limanowa, relację będzie można oglądać także w TVP3 Kraków. Dla internautów,

którzy nie mogą się pojawić na trasie wyścigu, wyniki online dostępne będą na stronie www.wyniki-online.pl .

14.Wyścig Górski Limanowa został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. Zawody mają status Imprezy Towarzyszącej odbywającym się w tym terminie III Igrzyskom Europejskim.

 

Wróć do góry