Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Przed nami 14. Wyścig Górski „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą”

Wyścig Górski „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą” to jedno z największych sportowych wydarzeń. W tym roku odbędzie się w dniach 30 czerwca – 2 lipca na odcinku drogi powiatowej Limanowa – Kamienica.  14 edycja Wyścigu będzie 7 Rundą FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W pierwszym dniu odbędą się odbiory administracyjne oraz badanie techniczne samochodów. Kolejne dwa dni (sobota i niedziela – Stara Wieś – droga powiatowa Limanowa Kamienica) – to już czysta rywalizacja sportowa. Zawody podzielone są na etapy: podjazdy treningowe, a następnie podjazdy wyścigowe. Po pokonaniu trasy, zawodnicy gromadzą się w górnym parku maszyn, gdzie oczekują na sprowadzenie na start w kolumnie za samochodem organizatora.

Trasa w Limanowej jest najdłuższą trasą w Polsce – 5493 metrów, o średnim wzniosie 5,50%. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zawodników z Polski oraz naszych sąsiadów Słowaków i Czechów, a po udanym debiucie w kalendarzu Mistrzostw Europy zainteresowani są cyklicznym udziałem w zawodach także zawodnicy m.in. z: Włoch, Austrii, Niemiec i Macedonii.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia są dostępne również na oficjalnej stronie organizatora: https://wysciggorski.pl/

Pamiętać należy, że w związku z tym nastąpią utrudnieniu w ruchu drogowym polegające na częściowym wyłączeniu z ruchu odcinka drogi powiatowej nr 1609K Limanowa – Kamienica.

Wyłączenie z ruchu DP 1609K Limanowa – Kamienica będzie podzielone na 4 etapy wg następującego porządku:

Etap 1 – 30 czerwiec od godz. 8°° – 1 lipca do godz. 6°° – zamknięcie od skrzyżowania na Stara Wieś Wola „kapliczka” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na osiedle Zakopane i Słopnice (start)

Etap 2 – 1 lipca od godz. 6°° – 1 lipca do godz. 21°° – zamknięcie od skrzyżowania na Stara Wieś Wola „kapliczka” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1580K Zalesie – Jadamwola – Olszana.

Etap 3 – 1 lipca od godz. 21°° do 2 lipca do godz. 7°° – zamknięcie od skrzyżowania na Stara Wieś Wola „kapliczka” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania na osiedle Zakopane i Słopnice (start)

Etap 4 – 2 lipca od godz. 7°° do 2 lipca do godz. 21°°- zamknięcie od skrzyżowania na Stara Wieś Wola „kapliczka” (początek dolnego parku maszyn) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1580K Zalesie – Jadamwola – Olszana.

Dodatkowo w dniu 30.06.2023 r. (piątek) od 700 do 2000 będzie zamknięta ulica Bronisława Czecha w Limanowej na czas trwania badania kontrolnego BK-1 rundy GSMP.

Wróć do góry