Deklaracja dostępności
Kultura

„Limanowska Słaza” z dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zadanie pn.: 49. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza, zgłoszone do programu Kultura ludowa i tradycyjna, zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskało dotację w wysokości 35 000,00 zł.

Strategicznym celem programu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim (oraz narodowym), które występują zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich.

Limanowska SŁAZA od wielu lat jest najważniejszym świętem folkloru regionu limanowskiego, regionu najbardziej zróżnicowanego etnograficznie w Małopolsce. To unikalne wydarzenie, które nie tylko kultywuje, propaguje ale i chroni dla pokoleń bogactwo kultury ludowej takich grup etnograficznych jak: Lachy Limanowskie i Szczyrzyckie, Zagórzanie, Górale Gorczańscy oraz Łącko–Kamieniccy. To cztery dni prezentacji tradycyjnych, unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych przeplatanych omówieniami. Zwieńczeniem wydarzenia jest ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy. Wydarzenie nie tylko tworzy niepowtarzalny klimat regionu ale i umacnia wspólnotową więź, regionalną tożsamość, integruje ludzi przywołując i wskazując najwartościowsze elementy tej kultury.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach od 15 – 19 listopada.  

Organizatorem Festiwalu jest Limanowski Dom Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

 

Wróć do góry