Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Już za niecały miesiąc XII edycja Limanowa Forrest!

Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji Limanowa Forrest. Bieg odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca –  w tym roku będzie to 2 lipca.

Dla wszystkich uczestników biegu przygotowana została trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiegać ona będzie po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Trasa ta poprowadzi uczestników sportowego wydarzenia na Miejską Górę (716 m n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (dwa i pół raza większy od tego na Giewoncie).

W biegu mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, dzieci, dorośli, mundurowi (osobna klasyfikacja), cywile. Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, prowadzona jest osobno klasyfikacja w nordic walking (tylko generalna K i M).

Limit 2h na ukończenie biegu, to „ukłon” w kierunku początkujących, całych Rodzin, i tych, którzy nie są pewni swych możliwości: pozwala wszystkim na pokonanie 7-kilometrowej trasy rekreacyjnie. Można całą trasę przejść, nie trzeba biec, ważne aby z uśmiechem przekroczyć linię mety.

Jest to jedyny bieg górski w Polsce (a może i na świecie), w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie – nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny (Tatusiowie, Mumusie i ich Pociechy).

(FILM do osadzenia w artykule) https://www.youtube.com/watch?v=ZOIsbpiL8yo

Biegacze, którzy świetnie czują się na podbiegach będą mogli powalczyć o zwycięstwo Premii Górskiej Banku Spółdzielczego w Limanowej z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej.

W programie imprezy przewidziana jest również zbiórka pieniędzy na Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Na liście startowej zapisanych jest już ponad 100 zawodników, a limit startujących wynosi 250 osób. Zachęcamy wszystkich do wcześniejszych zapisów.

Współorganizatorami imprezy są Miasto Limanowa oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Sekcja Polska – Region IPA Limanowa.

Zapisy na stronie: https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=875

Trasa: https://www.alltrails.com/explore/map/bieg-gorski-limanowa-forrest-1e669a6

Szczegółowe informacje dostępne na stronie organizatora: https://www.forrest-limanowa.pl/zawody/xii-limanowa-forrest/1

Serdecznie zapraszamy do stolicy Beskidu Wyspowego i zachęcamy Państwa do wystartowania z całymi Rodzinami!

Klub Sportowy Limanowa Forrest

Wróć do góry