Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

DNI LIMANOWEJ 2023 – Dominik Dudek gwiazdą piątkowego wieczoru!

Tegoroczne DNI LIMANOWEJ 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Jedną z głównych atrakcji przygotowanych na obchody święta miasta będzie koncert zwycięzcy 13. edycji The Voice of Poland – Dominika Dudka!

7 lipca (piątek) scena Dni Limanowej będzie należeć do pochodzącego z Limanowszczyzny zwycięzcy 13. edycji The Voice of Poland – Dominika Dudka.

Dominik Dudek to niespełna 30-letni multiinstrumentalista, który od najmłodszych lat spełniał swoje marzenia związane z muzyką – najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował grę m. in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

Z zespołem Redford wziął udział w konkursie zorganizowanym przez Isle of Wight Festival, w którym otrzymali najwięcej głosów od publiczności, dzięki czemu zagrali na Grand Final New Blood Isle of Wight. Zespołem zainteresowała się legenda brytyjskiej sceny muzycznej, Edwyn Collins, który zaprosił ich do swojego prywatnego studia nagraniowego i sfinansował nagrania płyty. „Są bardzo utalentowani i niełatwi do zaszufladkowania – to bardzo dobrze. Ale i tak najlepsza jest u nich jakość pisanych piosenek.” – powiedział o zespole Dominika Dudka Edwyn Collins.

Swoistą trampoliną do muzycznej sławy było dla Dominika Dudka zwycięstwo w programie The Voice of Poland, jesienią 2022 roku, a w konsekwencji podpisanie kontraktu fonograficznego z Universal Music Polska i menadżerskiego z Rock House Entertainment.

Jednakże początki kariery Dominika są związane głównie z Limanową. To tutaj uczęszczał do liceum, a także był członkiem zespołu „Consonans” (razem z Kajetanem Pietrzakiem) działającego przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. Brał udział w konkursach i festiwalach organizowanych przez Limanowski Dom Kultury, a także koncertował na naszej scenie razem z zespołem Redford – w 2016 i 2021 roku, a także wiosną 2022 roku podczas koncertu charytatywnego dla Ukrainy.  

Dominik jest niezwykle utalentowanym i wszechstronnym muzykiem, który wie, w jakim kierunku chce podążać jako artysta. Ma wizję i pomysł na siebie, sam tworzy swoją muzykę i pisze teksty piosenek. Jego pierwszy autorski singiel „Be Good” dzięki udziałowi w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023 stał się przebojem, który jest aktualnie obecny na playlistach największych stacji radiowych w Polsce. A to dopiero początek…

Podczas koncertu Dominika Dudka nie zabraknie dotychczasowych kompozycji a także najnowszych utworów m.in. „BE GOOD” czy „IDĘ”.

Szczegółowy harmonogram występów już wkrótce!

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

ZAPRASZAMY!

Wróć do góry