Deklaracja dostępności
O mieście

Delegacja z Miasta Limanowa na Jubileuszu 50-lecia partnerskiej Gminy Wathlingen

W dniach 24-25 czerwca delegacja z Miasta Limanowa gościła w partnerskiej Gminie Wathlingen, która obchodziła Jubileusz 50-lecia powstania. Z ramienia Miasta Limanowa partnerski samorząd odwiedzili  Z-ca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń  wraz  z radnymi miasta – Piotrem Musiałem i Wiesławem Sędzikiem.

Z okazji obchodzonego Jubileuszu 50-lecia postania zbiorczej Gminy Wathlingen w imieniu Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy  delegacja z Limanowej przekazała na ręce Burmistrz Gminy Wathlingen Claudii Sommer serdeczne gratulacje, wyrazy uznania oraz życzenia dla całej społeczności gminnej. Spotkanie było także okazją do wspomnienia trwającej od ponad 25 lat współpracy obu samorządów.

W trakcie obchodzonego Jubileuszu Burmistrz Gminy Wathlingen złożyła serdeczne podziękowania radnemu Piotrowi Musiałowi za wielkie zaangażowanie w akcje pomocy Miastu Truskawiec na Ukrainie, które jest partnerskim samorządem dla Miasta Limanowa oraz Gminy Wathlingen.

Podczas trwania obchodów delegacja z Miasta Limanowa wystawiła stoisko promocyjne Miasta Limanowa, gdzie skosztować można było m.in. lokalne specjały, co możliwe było dzięki wsparciu: P.W. Laskopol, Pierogarni Górsmak, Tłoczni Mauer, Ciastkarni-Piekarni Tęgoborze, Agro-Drink Witold Franczak z Mordarki, Tomasz Piaskowy Sery Owcze ze Słopnic.

Na zakończenie wizyty władze Gminy Wathlingen zostały zaproszone do złożenia wizyty w mieście Limanowa podczas zbliżających się Dni Limanowej w dniach 7-9 lipca br.

Galeria

Wróć do góry