Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Bajtek w finale 38.Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”

Grupa Teatralna „Bajtek” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej po raz szósty z rzędu uzyskała tytuł finalisty na prestiżowym 38. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Według BAJDURKOWEJ tradycji nie przyznaje się miejsc. Wyróżnieniem jest już sam udział w finale. „Bajtek” znalazł się wśród 20 najlepszych zespołów w Małopolsce!

Młodsza grupa „Bajtka” pokazała świetną grę aktorską, muzykalność i ekspresję w odgrywaniu swych ról. Grupa brała udział w BAJDURKU 14.06.2023 r. wtedy to wystąpiła na dużej scenie MCK „Sokół” w Nowym Sączu. Organizatorzy BAJDURKA zapewnili dzieciom oprócz występu możliwość oglądania swoich rówieśników, obiad w restauracji „Bohema”, nagrody i wspaniałą zabawę między spektaklami. 

Komisja Artystyczna finału: Krystyna Hussak-Przybyło – reżyser i instruktor teatralna, pedagog teatru, dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Janusz Michalik – aktor i reżyser, specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, po obejrzeniu i omówieniu z instruktorami 20 przedstawień podziękowała Zespołowi „Bajtek” – za autentyczną zespołową zabawę i nadanie nowego życia nieco już zapomnianym tekstom w przedstawieniu pt. „Wiosenne Przygody Hałabały”.

Warto przypomnieć, że Grupa Teatralna „Bajtek” działa przy ZSP nr 4 w Limanowej od 2003 roku zdobywając liczne nagrody w przeglądach i festiwalach teatralnych uzyskując pochwały od jurorów za dobór repertuaru, grę aktorska, ruch sceniczny, scenografię i muzykę do spektakli Jest jedyną grupą teatralną działającą tak długo na terenie Limanowej. Grupę prowadzą panie Danuta Ługowska i Jadwiga Kazana.

Galeria

Wróć do góry