Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Bajka do zjedzenia” – LDK zaprasza na pierwsze w tegoroczne wakacje spotkanie z teatrem

Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do wyruszenia w teatralną podróż do krainy snu, do domku trzech Świnek oraz na Dziki Zachód. Pierwszy spektakl już w najbliższy wtorek – 4 lipca.

4 lipca o godz. 12:00 aktorzy Teatru TAK przedstawią spektakl „Bajka do zjedzenia”.

„Bajka do zjedzenia” to smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Karolka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

Teatr TAK – od 2011 roku prężnie rozwijający się teatr dla dzieci bez sceny, co oznacza, że grają na scenach na terenie kraju i za granicą. Brak stacjonarnej sceny to błogosławieństwo i przekleństwo jednocześnie. Przekleństwo, ponieważ są wrzucani do jednego worka z tzw. teatrzykami, a to co robią znacznie różni się od działań typowych teatrzyków, o czym przekonujecie się zaraz po ich pierwszym spektaklu. Błogosławieństwo, ponieważ dzięki brakowi sceny ich kreatywność jest nieograniczona. Stale szukają nowych rozwiązań, aby podczas spotkania z nimi dzieci nawet w najdalszych zakątkach Polski miały dostęp do sztuki i atrakcji na wysokim poziomie. Logistyczne centrum teatru znajduje się w najlepiej na świecie ulokowanym mieście – Radomiu. Tutaj powstają pomysły, odbywają się próby do spektakli, a każdy spektakl to żywioł, z którym bez zabawy nie ma zabawy.

Bilety w cenie: 22 zł – bilet normalny oraz 20 zł – bilet ulgowy można nabyć w kasie kina Klaps, biletomacie lub online: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=497456&PageSpeed=off#12493.

W trakcie tegorocznych wakacji będziemy mieli okazję również zobaczyć:

18 lipca o godz. 12:00 – ŚWINKI 3 w wykonaniu Teatru NOWEGO z Nowego Sącza (więcej o spektaklu TUTAJ)

25 lipca o godz. 12:00 – BARDZO DZIKI ZACHÓD w wykonaniu Teatru BAJADERKA z Raciborza (więcej o spektaklu TUTAJ)

Bilety na każdy spektakl są do nabycia w kasie kina Klaps, biletomacie lub online: https://bilety.ldk.limanowa.pl/.

Wróć do góry