Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

26 czerwca odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie z Jakubem Małeckim, które odbędzie się w poniedziałek 26 czerwca o godz.17:00 w Sali Kameralnej.
Jakub Małecki to autor powieści obyczajowych, opowiadań oraz fantastyki. Zadebiutował w 2007 roku opowiadaniem Dłonie. Laureat licznych nagród oraz wyróżnień m.in. Nagroda im Cypriana Kamila Norwida, nominacja do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Środkowej Europy ,,Angelus’’. Laureat stypendium Młoda Polska przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesienią 2023 roku ukaże się ekranizacja książki Święto ognia w reżyserii Kingi Dębskiej.
Proza Jakuba Małeckiego to wrażliwość na świat, na drugiego człowiek. Tworzy on w swoich powieściach kreacje zwykłych – niezwykłych bohaterów, których traktuje z wielką czułością i sympatią. Tematem jego powieści jest walka człowieka z codziennością i lękami, które towarzyszą nam na co dzień. Bardzo często czerpie inspiracje z polskiego folkloru, tłem swoich powieści czyniąc prowincję. Magia prozy Jakuba Małeckiego polega na zacieraniu się granic między światem rzeczywistym a fikcyjnym. Autor posługuje się symbolem i groteską. Każda książka Jakuba Małeckiego to spotkanie z niezwykłym światem i nietuzinkowymi bohaterami. Świat, który na długo pozostaje w pamięci czytelnika.
Miejska Biblioteka Publiczna zapraszana poniedziałkowe spotkanie z jednym z najciekawszych polskich pisarzy młodego pokolenia.
Wróć do góry