Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

2 lipca w LDK odbędzie się koncert muzyki gospel

W najbliższą niedzielę 2 lipca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki gospel. Wydarzenie będzie okazją, aby doświadczyć mocy i piękna muzyki gospel w wykonaniu utalentowanych artystów. Ten magiczny wieczór będzie pełen niesamowitych dźwięków, inspirujących tekstów i wzruszeń. Na scenie wystąpi Chór „LimaNovum” pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego wraz z Jadwigą Postrożną, Surreal Players oraz Tomas Celis Sanchez.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie kina, biletomacie lub online: https://www.bilety24.pl/koncert/1368-koncert-muzyki-gospel-i-negro-spirituals-91408?id=495090

Patronat nad koncertem sprawuje Telewizja Internetowa TV28, Portal Limanowa.in oraz Międzynarodowy Portal Chóralny Chórtownia.

Artyści:

Chór LimaNovum – Chór LimaNovum  to młody chór mieszany, działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w maju 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Obecnie chór liczy ponad trzydzieści osób. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach. Jest laureatem wysokich i prestiżowych nagród:  I miejsca  XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.  Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, II miejsca na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie, Złotego Pasma, nagrody GRAND PRIX i nagrody dla najlepszego dyrygenta XVII. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022. W grudniu 2022 roku podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra Chór LimaNovum zdobył zloty dyplom w kategorii muzyka ludowa, srebrny dyplom w kategorii chory mieszane oraz nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór inspirowany folklorem. Chór LimaNovum był współorganizatorem konkursu kompozytorskiego LUDOWO na NOVO i po raz pierwszy wykonał w Limanowej nagrodzone kompozycje. Chórzyści rozwijają swój warsztat wokalny nie tylko pod okiem swojego dyrygenta, ale także zaproszonych na warsztaty znanych wokalistów i pedagogów m.in.: Jacka Ozimkowskiego, Ilony Szczepańskiej, Jadwigi Postrożnej, Marcina Wasilewskiego – Kruka oraz Agnieszki Franków – Żelazny.

Jadwiga Postrożna – pochodząca z Limanowej śpiewaczka operowa (mezzosopran). Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w Akademii Muzycznej im K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Tadeusza Pszonki. Po ukończeniu studiów podnosiła swoje kwalifikacje, realizując studia podyplomowe w dziedzinie muzyki oratoryjnej. W 2015 roku obroniła stopień doktora sztuki. Swoje umiejętności wokalne rozwijała w Polsce i za granicą, m.in. pod kierunkiem Heleny Łazarskiej, Carol Richardson, Teresa Żylis-Gary, Cristiny Miatello.  W 2005 r. jako studentka debiutowała na scenie Opery Wrocławskiej partią III Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta pod dyr. T. Zatheya, a od 2011 roku jest solistką tej Opery. Na jej deskach wykreowała wiele ról operowych, za które zyskała uznanie krytyków oraz widzów. W 2017 otrzymała tytuł Śpiewaczki Roku za rolę Azuceny w Trubadurze Verdiego, a czytelnicy „Gazety Krakowskiej” wybrali ją Osobowością Roku 2016 w dziedzinie kultury. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała wielokrotnie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej.
W latach 2008-2018 występowała w teatrach operowych oraz filharmonii w Gdańsku, Krakowie, Białymstoku, Katowicach, Kaliszu i Warszawie, a także w salach koncertowych w Polsce, Czechach, Bułgarii, Rosji, Chinach, Niemczech, Austrii, Słowacji, na Węgrzech i w Szwajcarii. Współpracowała takimi z reżyserami jak: M. Znaniecki, J. Aleksandrov, L. Adamik, K. Lada, A. Leitenshneider oraz dyrygentami: Ch. Olivieri-Munroe, T. Kozłowski, J. Kasprzyk, M. Nałęcz-Niesiołowski. W sezonie 2019/2020 Jadwiga występowała jako Santuzza w Rycerskości wieśniaczej Pietra Mascagniego w produkcji Stadtheater Bremerhaven.  Od grudnia 2020 roku jest solistką Theater Magdeburg.

Grupa SURREAL PLAYERS, którą tworzą: wiolonczelistka Magda Pluta oraz pianista jazzowy, Krystian Jaworz. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Pudelsi, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage – Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days. Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Twórczość SURREALSÓW została uhonorowana wyróżnieniem podczas 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców PIOSENKARNIA – KOROWÓD 2014.

Tomas Celis Sanchez instrumentalista perkusyjny, pochodzący z Meksyku. Absolwent Akademii Muzycznej w Ciudad de México, którą ukończył w klasie kontrabasu. Swoją karierę muzyczną realizuje, jako instrumentalista perkusyjny. Od blisko 30 lat mieszka w Krakowie. Jest uznanym sidemanem, znany ze współpracy z polskimi i międzynarodowymi muzykami. Grał podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, Haarlem Jazzstadt w Amsterdamie w Holandii oraz festiwalu City of Music w Lecce we Włoszech. Współpracował z Polską Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Opolską, Filharmonią Częstochowską, Filharmonią Narodową i Kameratą Silesia, Filharmonią Narodową i Kameratą Śląską. Współpracował m.in. z Olą Turkiewicz, Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem, Karoliną Glazer, Martyną Jakubowicz oraz  z zespołami Raz Dwa Trzy i Zakopower.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Wróć do góry