Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Weź udział w nowym projekcie MON pn. „Trenuj jak żołnierz”

Minister Obrony Narodowej ogłosił uruchomienie nowego projektu pn.”Trenuj jak żołnierz” będącego rozwinięciem popularnego szkolenia „Trenuj z wojskiem”. W tej odsłonie każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych.

Ta edycja będzie podzielona na 2 etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią i strzelanie, przetrwanie, walkę wręcz, podstawy musztry, etc. Będzie bezpłatne i maksymalnie praktycznie. Jednostki wojskowe zapewnią wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju.

Na terenie województwa małopolskiego szkolenie zostanie przeprowadzone w dwóch jednostkach wojskowych:

– w 5. batalionie dowodzenia (ul. Krakowska 2, Rząska)

I etap: w dniach 6-7 maja br.

II etap: 6-19 sierpnia br.

– w 16.batalionie powietrznodesantowym (ul. Wrocławska 82, Kraków)

I etap: 9-10 czerwca br.

II etap: 16-29 lipca br.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: http://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl , istnieje również możliwość zgłoszenia bezpośrednio do jednostki wojskowej przeprowadzającej szkolenie (osobiście, telefonicznie, mailowo).

Szkolenie „Trenuj jak żołnierz” będzie się kończyło złożeniem przysięgi i wejściem do rezerwy pasywnej. To projekt dla wszystkich, którzy chcą zrobić w życiu coś więcej i chcą być współodpowiedzialni za bezpieczeństwo kraju. Dołącz do projektu. Satysfakcja gwarantowana!

Wróć do góry