Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 odbyło się Święto Patronki szkoły

19 maja społeczność uczniowska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście zebrali się, by świętować dzień patronki szkoły, Marii Konopnickiej, zwany Świętem Szkoły, które obchodzone jest w „Jedynce” od 1974 r. W tym roku przypadał on w 181 rocznicę urodzin poetki (ur. 23 maja 1842 r. )

Po mszy św. w Bazylice pod przewodnictwem ks. katechety Bartosza Mizińskiego społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w akademii w murach Szkoły.

Na uroczystość przybyli m.in.: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz wraz z Radnymi: Januszem Kądziołką, Leszkiem Mordarskim, Waldemarem Śliwą i Walentym Rusinem, Rada Rodziców na czele z przewodniczącą Lucyną Suflitą. Zaproszenie przyjęli także: Jerzy Stochel – dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. św. Józefa w Limanowej, Elżbieta Mordarska – prezes limanowskiego ZNP, emerytowani Nauczyciele na czele z wicedyrektor Józefą Mruk oraz emerytowani Pracownicy niepedagogiczni naszej Szkoły, przedstawiciele Szkolnego Koła NSZZ „Solidarność” – Magdalena Smoter i Joanna Franczak-Tabor.

Na ręce dyr. Kazimiery Zięby goście złożyli serdeczne życzenia z okazji święta Patronki Szkoły Marii Konopnickiej.

Uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej oraz w konkursie plastycznym otrzymali nagrody.

Szkoła to miejsce znane i bliskie każdemu. Jedni do szkoły chodzą teraz, inni chodzili do niej kiedyś, jeszcze inni – nauczyciele – chodzą do niej prawie przez całe życie… Konopnicka świetnie znała rzeczywistość szkolną, dlatego napisała wiersz ,,W szkole”, który wyrecytowały Julka i Ania  z 5b. Następnie w sposób humorystyczny przedstawiony został Dzień z życia ucznia. W rolę owego ucznia wcielił się Emil z 8b, a role uczniów i nauczycieli odegrali koledzy i koleżanki z klas 4-8. Cała sala miała niezłą zabawę, śledząc losy nieszczęśnika, który był pytany w tym dniu z każdego prawie przedmiotu, który dostał reprymendę pani dyrektor, któremu zdarzyło się w tym dniu wiele jeszcze innych nieszczęść. Prawdziwą furorę wzbudziła scena lekcji na basenie, kiedy uczniowie dali popis pływania synchronicznego. Wśród nich znalazł się oczywiście słodki ciamajda, który zdobył największą sympatię widzów. Cała sala popłakała się ze śmiechu.

 Na zakończenie imprezy chór pod batutą pani Joanny Dutki oraz Ani, która odgrywała nauczycielkę muzyki, wykonał piosenkę Marka Grechuty pt. ,,Dni, których nie znamy”, w nowej odsłonie, dedykując ją wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy chodzą obecnie do szkoły, jak i tym, którym kartki dawno pożółkły w zeszytach…

Galeria

Wróć do góry