Deklaracja dostępności
Kultura

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wykład inaugurujący projekt pt. „Pismo, książka…jak to się zaczęło?”

W środę 17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się inaugurujący wykład pt. „Pismo, książka…jak to się zaczęło?” w ramach projektu pn. : ,,Książka ósmym cudem świata”. Joanna Michalik – dyrektor Biblioteki przywitała zgromadzonych uczestników przybyłych na spotkanie oraz przybliżyła tematykę projektu, realizowanego przez miejską książnicę.

Wykład poprowadziła Izabela Skrzypiec-Dagnan – pisarka związana z Ziemią Sądecką, historyk sztuki, pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, laureatka ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Prowadząca przybliżyła historię powstawania pisma i książki na przestrzeni dziejów. Zaprezentowała również fotografie, ukazujące proces kształtowania się pisma i książki.
Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje za wspólnie spędzony czas młodzieży i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej oraz seniorom. Z pewnością był to dobrze wykorzystany czas, inspirujący i poszerzający wiedzę.
Projekt objął Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2023.

Galeria

Wróć do góry