Deklaracja dostępności
Kultura

W Limanowskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Mamy i Taty

Sala widowiskowa w Limanowskim Domu Kultury we wtorek 23 maja była świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Dzieci i młodzież z limanowskich szkół i przedszkoli – laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2023 – złożyli życzenia swoim mamom i tatom w trakcie koncertu z okazji Dnia Mamy i Taty.

Nie brakowało szczerych uśmiechów, uścisków i łez wzruszenia. Każdy młody artysta otrzymał po swoim występie kwiat z bibuły, ręcznie wykonany przez seniorki z pracowni robótek ręcznych pani Stanisławy Oleksy, działającej przy naszym domu kultury, które to kwiaty dzieci mogły wręczyć swoim rodzicom. Podczas koncertu miał też miejsce gościnny występ zespołu seniorek „Tradycja” z Męciny. Grupa śpiewacza kierowana przez panią Stanisławę Oleksy zaprezentowała piękne pieśni dedykowane właśnie mamom i tatom.

Wtorkowy koncert był także okazją do podsumowania tegorocznej edycji Dziecięcej Triady Artystycznej. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł-Smaga wręczyli okolicznościowe puchary i czeki dla Miejskiego Przedszkola nr 4 w Limanowej oraz dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej, które to placówki zwyciężyły w klasyfikacji generalnej tegorocznej TRIADY. W tym roku w Triadzie wzięło udział 311 dzieci z placówek oświatowych na terenie miasta Limanowa. 27 osób zaprezentowało się z recytacji, 94 osób ze śpiewu a 190 dzieci zgłosiło się do kategorii prezentacje artystyczne.

 

LDK dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu:
📌 Burmistrzowi Miasta Limanowa za udzielenie Patronatu Honorowego wydarzeniu,
📌 członkom Komisji Artystycznych za wnikliwe i rzetelne oceny poszczególnych występów,
📌 nauczycielom, wychowawcom i opiekunom za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do udziału w poszczególnych etapach,
📌 rodzicom za cierpliwość i wszelką pomoc w szlifowaniu talentów swoich dzieci,
📌 sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe: Hurtowni Biedroń, Pracowni Wypieków Opoka, radnemu miasta Limanowa Piotrowi Zoniowi, sklepowi Kajet Limanowa, sklepowi GOL, Teatrowi Nowemu z Nowego Sącza, Teatrowi Kultureska, Bayer Park, Smykolandii, Kinu Klaps w Limanowej.

Dzieciom gratulujemy wszystkich sukcesów, a wszystkim mamom i tatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Galeria zdjęć z koncertu: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/koncert-z-okazji-dnia-mamy-i-taty-473

Przypominamy również, że na naszej stronie znajdują się zdjęcia z poszczególnych etapów TRIADY: I etap, II etap, III etap a także nagrania wideo: I etap, II etap i III etap.

Galeria

Wróć do góry