Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w XIX Rajdzie Gwiaździstym Szlakami Jana Pawła II

W dniach 30-31 maja 2023r. odbędzie się XIX edycja Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II, którego organizatorami są: Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Fundacja Szlaki Papieskie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz PTTK o/Limanowa.

Patronami honorowymi rajdu są: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut oraz Fundacja Szlaki Papieskie. Zapisy do udziału w wydarzeniu przyjmowane będą do 26 maja br.

„Którą drogą iść przez życie – Jan Paweł II Papież wartości” – tak brzmi hasło tegorocznego,  XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II . Uczestnicy po raz kolejny będą wędrować trasami papieskimi, jedno i dwudniowymi, znajdującymi się na terenie w Beskidu Wyspowego, Gorców, w Pieninach oraz Beskidzie Sądeckim. Celem rajdu jest poznawanie nauczania Jana Pawła II do młodzieży na temat  ważnych życiowych wartości, poznawanie historii regionu,  jego kultury oraz przyrody,wspólny wypoczynek i spotkanie w górach, popularyzacja miejsc w wybranych pasmach Karpat polskich, a ponadto – uczczenie przypadającej w tym roku 24. rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zakończenie Rajdu nastąpi w środę 31 maja 2023 r. (środa) w Limanowej, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (ul. Zygmunta Augusta 8).

30.05.2023 r. godz. 7:30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej  w Limanowej odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II , a o godzinie  godz. 8.30 uczestnicy wyrusza na trasy.

31.05.2023 r.  w godzinach 11:15 – 11:45 rozpocznie się  zgłaszanie uczestników na mecie rajdu –  Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej (Parking pod halą).

O godz. 12:00 w  sali nr 8. ZSTiO w Limanowej przeprowadzone zostaną konkursy:

– test  „Jan Paweł II Papież wartości”

– na kronikę rajdową.

–  na najlepszą e-pocztówkę z Rajdu – miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II znajdujące się na przebytej trasie.

W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zdobywania Krajoznawczej Odznaki  im. Jana Pawła II. (e – mail:  XIX Rajdu Gwiaździstego: rajdpapieski2023@onet.pl)

XIX Rajd Gwiaździsty zakończy się 31.05 o godz. 13:00 wspólną modlitwą, po czym nastąpi ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród oraz  oficjalne zakończenie tegorocznej edycji .

Udział w Rajdzie należy zgłosić do dnia 26 maja 2023 r.poprzez wypełnienie załączonej do regulaminu karty zgłoszenia i wysyłanie lub dostarczenie na adres: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, 34-600 Limanowa,  ul. Zygmunta Augusta 8, e-mail: sekretariat@zstio.edu.pl Telefon do kontaktu: 18/ 337 26 02.

Szczegółowy Regulamin Rajdu – TUTAJ 

Harmonogram oraz informacje organizacyjne XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II – TUTAJ

Wróć do góry