Sukcesy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej

Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej czwarta w województwie

10 maja w Mikluszowicach k/Bochni odbyły się XLIV Ogólnopolskie Finały Wojewódzkie w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W finale rywalizowało 21 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego. Uczniowie najpierw rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ze skrzyżowań, potem musieli pokonać tor sprawnościowy, wykazać się znajomością przepisów drogowych poprzez zaliczenie 3 punktów kontrolnych na miasteczku rowerowym oraz udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy, co nie było łatwe gdyż mieli na to tylko 5 minut.

Drużyna z ZSP nr 4 w Limanowej w składzie: Bartłomiej Kaletka, Karol Frączek oraz Bartłomiej Ryś wywalczyła 4 miejsce! Warto zaznaczyć, że na etapie powiatowym uczniowie indywidualnie też odnieśli sukcesy. I miejsce zajął Bartłomiej Kaletka zdobywając rower górski. II miejsce zajął Karol Frączek zdobywając hulajnogę elektryczną.

Do turnieju uczniów przygotowywała Zofia Pachut.

Sukces Karola Frączka na konkursie recytatorskim

26 kwietnia odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski o Tadeuszu Kościuszce pod hasłem : „Samego siebie doskonalić nie zapomnij”.

Motto przewodnie obecnej edycji brzmiało: „Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poetów”, a zadaniem każdego uczestnika była recytacja wybranego wiersza lub fragmentu dłuższego utworu poetyckiego. W zmaganiach łącznie wzięło udział 69 uczniów z całego powiatu limanowskiego. Karol Frączek uczeń klasy 8a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, recytując wiersz C. M. Dąbrowskiego pt. „Wolność”. Gratulujemy sukcesu!

Emilia Bukowiec z ZSP nr 4 w Limanowej zajęła  III miejsce na XX Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych

25-27 kwietnia odbyły się Ogólnopolskie Jubileuszowe XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. W zmaganiach wzięła udział  uczennica Emilia Bukowiec z klasy 6a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

Wraz z kolegami z zespołu (kwintet akordeonowy) Emilia zajęła III miejsce. Młodzi muzycy reprezentowali Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Limanowej. Ich nauczycielem jest Paweł Janczy.

Gratulujemy!

Sukces muzyczny Emilii Bukowiec

21 kwietnia w Gdowie odbył się IX MAŁOPOLSKI KONKURS ZESPOŁÓW KAMERALNYCH 2023. Organizatorem była Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdowie, a patronatem honorowym wydarzenie objęli: Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Artur Kozioł – Burmistrz Miasta Wieliczki, Wacław Żarski – Wójt Gminy Raciechowice.

Uczennica klasy 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej Emilia Bukowiec – akordeonistka wraz z koleżanką Marią Kęską – flecistką zajęły II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczęta reprezentowały Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz w Limanowej, a przygotowywały się pod okiem Justyny Trzópek i Pawła Janczego.

Konkurs miał charakter otwarty, a jego celem była edukacja muzyczna wszystkich grup wiekowych, doskonalenie warsztatu muzycznego i wymiana doświadczeń, promocja gry zespołowej, popularyzacja muzyki klasycznej i rozrywkowej, integracja muzycznie uzdolnionej młodzieży, zdobywanie doświadczenia estradowego oraz podnoszenie kompetencji pedagogicznych nauczycieli. Gratulujemy!