Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty pt. „Podróże po Chińskim Murze”

Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna ma przyjemność zaprosić dzieci wraz z rodzinami na warsztaty międzypokoleniowe pt. „Podróże po Chińskim Murze” w czwartek 1 czerwca o godz. 14:30. Warsztaty odbędą się w ramach projektu pn. „Książka ósmym cudem świata” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty międzypokoleniowe mają za zadanie nawiązywać do jednego z „cudów świata” jakim jest Chiński Mur.

Skoro będziemy świętować Dzień Dziecka to może warto poznać jak żyją dzieci w Chinach? To świetna okazja, by porozmawiać o różnicach między chińskim a naszym pismem, zobaczyć i przetestować, jak mali Chińczycy uczą się pisać swoje znaki, przymierzyć kolorowe stroje ludu Miao oraz poznać rękodzieło tej grupy etnicznej, poznać historię Terakotowej Armii, dowiedzieć się ciekawostek o kuchni chińskiej i poznać chińskie przysmaki, pobawić się chińskimi zabawkami oraz sprawdzić swoją sprawność w chińskiej zabawie ruchowej. Dowiedzieć się, jak bawią się i uczą mali Chińczycy. Nauczyć się kilku zwrotów po chińsku i zaśpiewać chińską piosenkę Liang Zhi Lao Hu. Zobaczyć, jak powstaje „makaron długiego życia” – 索面 Dowiedzieć się, jakie popularne używane dzisiaj przez nas rzeczy wymyślili Chińczycy. Spróbować operować oryginalnymi chińskimi pałeczkami. Przymierzyć chińskie tradycyjne stroje, pooglądać kolorowe parasolki i wachlarze.
Mamy nadzieję, że spędzicie miło czas dobrze się bawiąc, a przy tym poznając kulturę Chin.
Zapraszamy do świętowania Dnia Dziecka razem z nami !
Wydarzenie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązkowe zapisy w Wypożyczalni dla dzieci lub pod nr telefonu 18 3372140 wewnętrzny 106.
Projekt objął Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.
Wróć do góry