Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna uzyskała dofinansowanie z MKiDN na realizację projektu pn.: ,,Książka ósmym cudem świata”

Miejska Biblioteka uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu pn. : ,,Książka ósmym cudem świata”.

Dzięki książkom można podróżować po każdym skrawku ziemi i odkryć to, co nieznane. To magiczny przedmiot, który można uznać za ósmy cud świata. Warto poznać pozostałe siedem właśnie dzięki książkom.
Poprzez szereg nowatorskich i kreatywnych działań adekwatnych do potrzeb limanowskiej społeczności, uczestnicy projektu „Książka ósmym cudem świata” zostaną zainspirowani do aktywnych działań i poznają bibliotekę – jako miejsce spotkań i dialogu międzypokoleniowego. Wszystkie elementy projektu są osnute wokół historii pisma i książki. Zatem realizując projekt organizowane będą różnorakie akcje promujące pozycje książkowe tematycznie związane z wydarzeniami. Głównymi adresatami projektu będą dzieci, młodzież, osoby 60+, osoby samotne i niepełnosprawne, wykluczone.

Projekt osnuty jest wokół uznanych siedmiu cudów świata mieszczących się w Peru, Jordanii, Indiach, Meksyku, Włochach, Brazylii i Chinach i obejmuje on 9 elementów:

-Wykład „Pismo, książka… Jak to się zaczęło?”

Siedem warsztatów nawiązujących do siedmiu cudów świata:

-Warsztaty „Nasze cuda”

-Warsztaty ,,Zaplątani Inkowie”

-Warsztaty „Kwiatowe aplikacje”

-Warsztaty „Podróże po Chińskim Murze”

-Spotkanie z podróżnikiem w formie warsztatowej „Kołem koło Koloseum”

-Warsztaty „Książka to potęga”

-Warsztaty ,,Kamień Słońca”

-Spotkanie autorskie „Książka ósmym cudem świata”

Honorowy Patronat nad zadaniem objął: Władysław Bieda – Burmistrza Miasta Limanowa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2023.

Całościowy koszt Projektu wynosi 15 150 zł.

Dotacja z MKiDN – 12 120 zł

Patronat medialny:

Radio RDN Małopolska

TV28

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału!